Sisäsiittoisia vääränaamoja täynnä joidenka 'elanto' on nyt muutettu rikkaiden kamelikuskien virkistyskeskukseksi. Uusi veri pelastaa Lappajärven Ähtärin kaltaiselta diabetespommilta.
Juntit käyttäytyy ku Lappajärvi olisi pyhätyö
itepulkpedhbihaiteekum
18100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Aloitus on tyypillinen suvaitsevaisen kirjoitus, jossa näkyy heidän koko arvomailmansa .Siinä vuodatetaan lähimmäisestä kaikki sen mistä he syyttävät rasisteiksi nimittämiään.Kuten he sanovat,antaa hyvän kiertää.Ei mulla muuta.
Kivaa vaihtelua iänikuiseseen rasistiseen vihapuheeseen.
Pahoittiko iso poika mielensä?
Miten laaja se arvomaailma sulla olikaan?
Oliskohan tuolla aloittajallakaan kaikki kamarit läpöisinä.
Kaikki on rasistista vihapuhetta joka kohdistuu mamuihin ,ainoastaan mamujen ylistyspuheet ovat sallittuja ,ovathan he sotasankareita.
Sianliha on parasta lihaa myös Lappajärvellä,
Lappajärvi onko kuulolla ,no hyvä syöttäkää sikaa joulunaikaan matuille ,ei tarvitse Honkajoelle ylimääräisiä kuskata .
Meillä ei ole sikaloita, usko nyt jo.
Jäitä hattuun, onko tämäkin perätön juuttu.
Hennalan turvapaikanhakijoiden päivässä on neljä ruokailua, kaikki valmistettuna ja tarjoiltuna:
09:00-10:30 Aamupala
13:00-14:30 Lounas
17:00-18:30 Päivällinen
21:00-22:00 Iltapala
Missä on valtion kustantamat asunnot suomalaisille asunnottomille, joita on yli 7 000, ja ruoka niille suomalaisille, jotka näkevät nälkää?! Suomessa on lähes miljoona omaa köyhää!!
Asiaa puhut. Ihan sama mitä sanoo joku suvakki akka,joka itse hyötyy näistä maahantunkeutuneista. Hyvin syötetään ja asutetaan ,täytyy sanoa.
7000 suomalaista asunnotonta,mutta ei se meitä suomalaisia ole koskaan hetkauttanut.Kunhan vain muukalaisilla on kaikki hyvin,se on komeeta!
Sitte kun näitä aletaan työllistään, ns työtä ja tointa keksitään monenlaista,
miksi niitä töitä ja toimia ei ole keksitty suomalaisille työttömille ???
Satavarmaa on, että he unohtuvat nyt viimeistään kokonaan suomen herroilta !
Koska nämä tulokkaat ajavat oikealta ohi suomalaisten joka tilanteessa.
jos tulokkaat ajaa susta ohi työmarkkinoilla niin lienee peiliin katsomisen paikka. oli varmaan knnttanut koulussa keskittyä muuhunkin kuin syljeskelyyn.
katkeruus voittaa kiiman näillä lakeuksilla.
Soinihan on saksan rouvan talutushihnassa ja saksa paikkaa SS-omaatuntoaan sekä ruattin lepsut laulaa tuossa sivussa -voi hyvää päivää tätä katasroffia ja tulokkaita passataan -kuin ikään herroja, mailma on vissiin valmis ei täällä mittään tuottavaa kannata tehdä, muutakuin ihteä paijata ja vetää muonaa hanuriin se on tuotoissa tuolla peräpuolella.
Luota Keskustaan, se on puolue, joka tietää, osaa ja pelastaa, sinutkin,
Tietysti puhut omasta kokemuksesta.
Puhun todellakin, ei ole tarvinnut pelätä pakolaisia tuostakaan syystä ja muiden syyttely ja osoittelu ei ole ikinä kuulunut omaan välineistöön parjätä elämässä.
Jos siellä on pelko pöksyssä töiden suhteen kehotan ottamaan itseä niskasta ja lopettaa netissä mussutus.
Montako asuntoa kivitipussa on???
Niinpä, upi.
Soita kansanedustajallesi kysy!
Antaa tulla niin paljon kun maantielle mahtuu.Näinhän meitä käsketään ajattelemaan.Suvakki televisiosta näemme joka päivä Balkanilla viisrivimarssia silmänkantamattomiin kohti pohjoista.Taitaa jäädä kylpylä pieneksi.
Tuossa joku kirjoitti ilmaisen majoituksen lisäksi päivittäisestä neljästä ruokahetkestä,kuukautisen rahan lisäksi.
Ei kuitenkaan mitään hätää,valtakunnan johdon ja median mukaan tästä syntyy monikulttuudellinen siunaus.Lisäksi mahdollisestin jollain aikavälillä tulijat maksavat valtion ja kunnanvelat,kunhan he työllisyvät maahanmuuttoviraston palvelukseen.
Täytyyhän se uskoa,tulihan tämä asiantuntioilta televisiosta.
Ei mulla muuta
Katsokaas oulusta matunhaastattelu, on suomenkielinen teksti, hyvin lyhyt youtube, näin nämä rupeavat touhua omalla ajatuksella viemään eteenpäin, näettä samalla mitä oulunsuuntaan kuulu ja torniassakin on hyvä piipahtaa, on tämänpäivän postaus, joo valtaukset käynnistyneet.
Näin ajatellaan juu. Sipilän setä sanoi telkkarissa , että Suomen valtio on velkaantunut ja näin ei voi jatkua ja että rahat loppuvat. Mutta kissankikkareet ne mihinkään loppuvat kun pakolaisista kyse. 94 miljoonaa euroa Sipilän hallitussakki esittää maahanmuuttoon. Ja vaikka menee eri ministeriöistä ja eri momentilta niin samaa valtion rahaa se on, jota leikataan opetuksesta, työllistämisestä, eläkeläisten asumistuesta ym.
In Keskusta we trust(ed).