Tynkkynen PS:n puheenjohtajaksi

Soini vaihtoon ja äkkiä. Nykyiseen hallitukseen meno oli suuri virhe ja syöksykierteen voi katkaista vain lähtemällä hallituksesta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Persut pysyy hallituksessa. Soini haluaa karistaa puolueesta vastuunpakoilu leiman.

Pysymällä hallitus ohjelmassa keristaa takinkääntäjä leiman.

Kannatuksen laskukin näyttää pysähtyneen kun kaksissa viime gallupeissa saatu sama lukema, viimeisimmässä gallupissa jopa edellistä 1% isompi. 11.5% on hyvä pohja, ruveta nousemaan vähitellen ylöspäin.

Äänestä

Suomi eroon Eu:sta ja äkkiä.Se on sama vaikk koko hallitus menisi vaihtoon.Säänööt tulee Brysselistä ja rahamme menee sinne.Herrat saa hyvän palkkansa meiltä veronmaksajilta.Ei Soinissa mitään vikaa ole se on loppusointua koko mies.Ansaitsee palkkansa tekemällä,niinkuin käsketään,jos Tynkkynen olisi puheenjohtaja tai joku muu on niidenkin noudatettava Eu:n sääntöjä.

Äänestä

Persujen petollisuus tuli esiin. Pohjaa kohti käy tie.. Soinihan kertoi ottavansa vastuun ja työnsi kielen kokoomuksen perseeseen!

Äänestä

Sinus ei usko kukaan nimimerkki

-kivaleikataköyhiltä

Äänestä

Soini vaihtoon. Kyllä. Mutta Tynkkynen ei ole sen parempi valinta.

Olli Immonen voisi vielä persut pelastaa, tai Halla-Aho.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkäentinenäänestäjä kirjoitti:

Soini vaihtoon ja äkkiä. Nykyiseen hallitukseen meno oli suuri virhe ja syöksykierteen voi katkaista vain lähtemällä hallituksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu