Onkoha siellä hesassa turviksia ? Tiällä Savossa niitä punkeaa lissää ,haalikko o kyllä latinkissa varalta .Pittää laettoo massikkaa linko perrään ko lunta suottaapi sattoo ,mittee tehä turviksille ???
TURVIKSET HESASSA
SAVOLAANE
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Täällä on kauan ollut Savosta tulleita turvapaikan hakijoita. Vaimokin on.
Ovat suorastaan kauhuissaan paenneet sikäläisiä kuoliaaksinaurattajia.
NELJÄ videota: http://mvlehti.net/2015/10/26/islamistit-marssii-helsingissa-video/
Eikä yhtään poliisia vahtimassa. Eikä yhtään suomaalaista edes näkyvissä.
Poliisi on tyhjentänyt alueen maan asukkaista ja antanut näille ulkonaliikkumiskiellon tuolle alueelle. Muuta selitystä on vaikea keksiä. Ja sisäministeriöltä tullut kaikelle valejuutalaisomisteiselle medialle uutiskielto. Helsingstanin kalifaatti on toteutunut! Pian alkaa irtopäitä pyöriä koko Suomaassa. Maahan on tullut jo riittävä määrä sotilaita kaikilta komentotasoilta: http://mvlehti.net/2015/10/26/kuru-tornion-jarjestelykeskuksessa-kuhisee-prikaatikenraaleja-ja-etalamauttimia/
Jos kansa ei HETI ryhdy aseelliseen vastarintaan, on tämä maa menetetty iäksi. Vaikka myöhäistä se taitaa olla jo. Tätä on valmisteltu jo kauan. Puolustusvoimat ja poliisi on jo vuosia sitten miehitetty vihollisen miehillä. Ei niitä kenraaleja vaihdeltu ilman tätä tarkoitusta. Enää ihmetyttää vain se, että uskovatko nämä maanpetturit kaikille heille riittävän korkeita vakansseja tulevassa uudessa sionistisessa maailmanjärjestyksessä. Tulevat huomaamaan olleensa vain hyödyllisiä idiootteja. Valejuutalaisille kasaareille ne vakanssit on jo jaettu.
Aivan , aivan , mikähän on Valejuutalainen kasaari ? Öh , duoda . . . Onko se kasejuutalainen vassari ?