SJK voitollaan europeleihin?

Seuraanjääkiekkoa

Pääseekö SJK nyt karsimaan Mestareiden liigaan? Jos arvonnassa käy mäihä niin voiko jopa joku euroopan suurseura tulla SJK:n vastustajaksi?

7

81

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muoviakokopaska

      Mitä muoviseuroja on sitten? Paha sanoa kun kaikki euroopan joukkueet ovat perinteisiä.

    • suopallopotku

      Juntit pääse lähellekään europelejä.

    • mukaan.messiin

      Tavataan torilla SJK:n kultajuhlissa lauantaina 12.12.

      Tervetuloa mukaan juhlimaan SJK:n Suomen mestaruutta!

      SJK juhlii lauantaina 12. joulukuuta Suomen mestaruutta yhdessä koko kaupungin kanssa Seinäjoen torilla. Toritapahtumaa vietetään klo 14.00 - 15.00. Joukkue esiintyy juonnetussa tapahtumassa Torikeskuksen eteen rakennetulla lavalla ja jakaa nimikirjoituksia tapahtuman jälkeen. Samalla muistellaan mennyttä kautta ja päätöskierroksen huikeita tapahtumia. Luonnollisesti myös Veikkausliigan mestaruusveistos on esillä.

      Seinäjoen kaupungin edustaja tuo tapahtumaan virallisen tervehdyksensä, SJK:n kannattajaryhmä Klopit lahjoittaa kauden pelaajapalkinnon valitsemalleen pelaajalle sekä paljon muuta.

      Tapahtuma on ilmainen ja paikanpäälle toivotetaan sankoin joukoin koko kaupunki ja ympäröivä maakunta.

      • pyhhevvk

        Kaikki pikkulapsen asteelle jääneet sankoin joukoin mukaan, urheilu on jatke lapsen asteelle jääneille, jatketaan hiekkalaatikkoleikkejä vielä aikuisinakin.


      • erakkoko2

        Minkälainen sosiopaatti pitää olla että mikään urheilu ei kiinnosta? Vihaatko myös ihmisiä ja luet öljylampun valossa Pentti Linkolan kirjoja?


    • KlopitPaskaaa

      Toivottavasti AIK.Tietää klopit miten juosta.

    • Molin Tehtaan kentällä kattomas SJK:n peliä, niin oli Valakarin Ooppeli sinä parkis.

      Otin siittä kuva rigikameralla, niin melekeen oli kun olis nimmarin saanu!

      Niin en silloon arvannu, jotta joskus tuloo olomahan mestarisvalamentajan autosta kuva Sulon albuumis!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      148
      2361
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      967
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      156
      957
    4. 65
      930
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      923
    6. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      117
      899
    7. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      40
      888
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      777
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      753
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      591
    Aihe