Tallinnassa mennän asunnottomien patjoille ja Suomessa keikutetaan peppua nuorten - siihen ketkutukseen tottumattomien - miesten edessä.
Koittakaa nyt yrittää käyttäytyä edes jotenkin siiderihöyriltänne.
Koittakaa nyt yrittää käyttäytyä edes jotenkin siiderihöyriltänne.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1445750320070.html
Selvitetään asiaa
Suurlähetystö selvittää kohuväitteen taustat – harrastavatko suomalaisnaiset seksiä Tallinnan kodittomien kanssa?
Julkaistu: 25.10. 20:39
Viron verkkolehdissä levisi perjantaina erikoinen väite, että suomalaisnaiset matkustaisivat ryyppyreissuillaan Tallinnaan harrastamaan seksiä kodittomien kanssa.
Tallinnan järjestyspoliisin johtaja Raik Saart väitti, että suomalaiset ”votkaturistit” huvittelevat harrastamalla seksiä asunnottomien kommuuneissa. Hän kuvaili, että yksi paikka sijaitsee aivan Tallinnan sataman D-terminaalin takana ja se on likainen ja epämielyttävä paikka.
– Yksi nurkkaus on kuitenkin siisti. Siellä on laitettu tiilien päälle alustoja ja niiden päälle patja, jossa on puhtaat lakanat. Mitä varten? Kävi ilmi, että pohjoisen naapurimaamme naiset, jotka tulevat tänne ryyppäämään, haluavat myös toisenlaisia huvituksia. Tuntuu mahdottomalta ajatukselta, mutta meille näytettiin näiden naisten alusvaatteita, jotka olivat jääneet muistoiksi, Saart väitti.
Asiasta uutisoi muun muassa virolainen verkkolehti Pealinn.
Raik Saart
Raik Saart (KUVA: Foto: Andres Putting/Delfi)
Suomen Tallinnan-suurlähestystön tiedottaja Mona-Liisa Louhisola kertoo, että suurlähetystö on väitteestä tietoinen.
– Kyseessä on Turvallinen Tallinna -konferenssi, jossa Tallinnan järjestyspoliisin johtaja Saart on tehnyt tämmöisen väitteen. Varmasti selvittelemme tämän jutun taustat heti, kun arkipäivä koittaa.
Louhisola sanoo, että väite kuulostaa aika uskomattomalta.
– Emme tiedä miten koko asia on esitetty. Onko kyseessä joku heitto, vai mikä siinä on taustalla?
Eräs Virossa asuva nainen luonnehtii IS:lle nimettömästi, että sekä Virossa asuvat suomalaiset että virolaiset ovat olleet tyrmistyneitä uutisesta.
– Halpa ja mauton juoru, johon ei ole minkäänlaisia perusteita! Se, että joku voi sanoa noin ja joku lehti sen vielä kirjoittaa, on aika uskomatonta. Juoruja ei pitäisi laittaa lehteen ikinä.
Antti Halonen
Poliisin mukaan seksiä harrastetaan Tallinnan sataman D-terminaalin takana. Kuva otettu vuoden 2012 tammikuussa.
Viron poliisi hämmästelee: Suomalaiset naisturistit harrastavat seksiä kodittomien kanssa Tallinnassa
Voi olla nippa nappa tottakin. Onhan meillä kulmat pullollaan vaaleita lähiönorsuja, joilla huonot markkinat suomalaisten keskuudessa. Nythän tilanne helpottui, kun partalapset saapuivat, eivätkä varmaan rahasta enempää, kuin Tallinnan keikka kustantaa.
Hahhaa mua lähinnä naurattaa tää :D Ai että on ihan löytynyt naisten pikkuhousuja! Huhhuh mikä todiste! Ja millähän perustella ne ovat juuri suomalaisten.
On tainut loppua iltikseltä kirjoitusaiheet..
Taso on tunnetusti korkea suomitytöillä. Antavat haisevien pultsarien köyriä itseään, mutta onhan ne sentään ulkomaalaisia;)
Joku virolainen keltainen se alun perin keksi julkais tuollaisen virolaispultsarien toiveunet. Suomessakin pultsarit jäävät ilman naisseuraa, miten sitten Viron rähjämiehet kelpaisivat suomalaisnaisille??
Täyttä huuhaata koko juttu. Suomalainen nainen arvostaa itseään. Joku pultsari saattaa tuollaista tehdä ja siihen se jääkin. Tää on näitä Is:n juttuja taas, niissä ei ole aina totuuden siementä himpunkaan vertaa.
Suomalainen nainen on ylimielinen ja öykkäröivä sika vailla mitään käytöstapoja. Kun suomalinen nainen nauttii alkoholia niin tuo käytös korostuu entisestään ja tuo todellisen luonteen esiin. Siihen vielä korostuen se suomalainen itsepäisyys ja peräänantamattomuus.
Olette vain kateellisia, suomineito sekstaa siellä. missä haluaa.
No sitten sekstaa vaan ei voisi vähempää kiinnostaa.