Nyt kiihkosuvakki Tervon purkauksen kohteena persujen kansanedustaja Mika Niikko.
Kiihkosuvakki Jari Tervo taas persun kimpussa
Tervo_sucks
67229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Läskipää aukoo läskiä päätään niin että poskiläskit hyllyy.
Milloin Tervo ottaa kantaa muslimien homovastaisuuteen?
Tai pedofiilisuuteen.
Ei ota kantaa, koska on itsekin piilomuslimi.
Mielenkiintoista suvakkien kannalta, että kuinka he selvittävät yhteen jonot ja muslimit, koska näistä ryhmistä taas kumpikaan ei ymmärrä toisiaan...
Niikko on idiootti ja Tervo on tässä(kin) aivan oikeassa.
Tervo suvaitsee muslimien homovastaisuuden, mutta tuomitsee Niikon vastaavan.
Niikko on entinen käsilaukkuvaras ja luottokortti petoksia tehtaillut luuseri, tuomittu oikeusistuimessa, ei ansaitse kenenkään kunnioitusta. Tervo oikeassa.
Tervo taas on nykyinen juoppohäirikkö, jonka kyynistä juoppolallin törinää kukaan oikea mies ei halua kuunnella. Luepa linkissä mainittu blogikirjoitus.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1443752939670.html
Täyttä asiaa.
Kyllä Niikko vaikuttaa vähintäänkin oudolta ,en minä Tervostakaan pidä mutta tässä asiassa hän lienee oikeassa.Niin pehmeitä Niikko puhui
Roskakirjailija Jari Tervo näyttää rohkeutensa seuraavassa uutisvuoto ohjelma.Nyt hän vuorostaan heittää koranin loukkoon ja nostaa jakaansa kun koira sen päälle.
Tuon hän teki jo raamatulle,nyt tasapuolisuuden nimessä tämä sama koraanille.
" Rohkeen miehet,Jari Tervo ja vallesmanni"
Lukekaa mitahuttua.fi magneettimeedian lisaksi niin tiedatte syylliset. Tai olla sittenkin jotainvittua.fi tai net
Milloin Tervo heittää koraanin?
Minä odotan enemmän sitä milloin se läskipossu heittää lusikan nurkkaan.
Niin missä mainitaan?
Tervo on jälleen kerran oikeassa. Te mölisijät olette mitä mieltä vaan persutoimistosta teidän käsketään milloinkin olla. Siksi teidän "mielipiteillänne" ei ole merkitystä, ei tässäkään asiassa.
Pelle Tervo itsekö siellä kirjoittelee?
Joko se tai sitten joku yhtä irvokas suvakkiläskipää.
ÄLÄ kutsu minua lakosuvakki SAK vajakiksi senkin hurri homppeli Ruotsiin NUKE
Tervo ei ole ollut koskaan oikeassa. Jonkinlaisena "taiteilijana" hän on saanut esittää ns. "boheemeja ja älykkäitä" mielipiteitään. Olisin niilläkin verorahoilla maksanut eläkeläisäitilleni ties miten monen kuukauden lämmityksen!
Tervo ei oo taiteilija vaan TOIMITTAJA! Eikä se oo boheemikaan vaan ylen renki.
Eihän se enää tee toimittajan töitä, vaan elättää itsensä vapaana kirjailijana.
Kyllä ihan oikealla asialla,alkaa pikkuhiljaa tämä hilluva MV-kansa.
Älä vikise läskipää.
En ole SAK:n jäsen älä kutsu minua siksi, senkin stadilaishomppeli!
Unohdin että vituttaa tämä MV-kansa jolla on oma MV-raamattu.
Läskipää senkun läskiä päätään lätisyttää.
Neidillä ei seiso, vanha totuus!
Tervo ei ole neljäänkymmeneen vuoteen tiennyt, mitä asia on.
Eikä ole neljäänkymmeneen vuoteen edes omaa munaansa nähnyt ilman peiliä.
Mikä on MV raamattu? Tietääkseni on vain evk. luterilaisen kirkon raamattu ainaostaan. Ei mitään vittua raamattua.
Yle paskaa.
Tervon kolumnin kommenttiosuudessa hyväksytään vain Tervoa ylistävät kommentit!
Jari Tervo tavoittelee ennätystä siitä kuinka syvälle hän kykenee työntämään kielensä suomenruotsalaisten perseisiin.
Jari Tervo on huonolla itsetunnolla etelään tullut nuorempana poronmunan purijana. Hän on laphalainen jonka mielestä jokhaisen laphin shamaanin tulisi oshata ennustaa myös pakkoruotsiksi!
tervo on surkea punaviherhyypiö.
Vanha katkera mies joka on ilmeisen pettynyt elämäänsä.
Luin, että punaviherhyytelö, ajattelin että viittaat hänen läskiseen olemukseensa. Ei riittänyt läskiposkelle, että on suoltanut paskaa kirjallisuutta, nyt louskuttaa läskisiä leukojaan julkisuudessa.
Tervon ristiriita johtuu Ylen linjasta.
Tervo on suvaitsevainen islamin leviämisen suhteen, vaikka puhuu tasa-arvosta ja haukkuu suomalaisia usein, joka johtuu siitä, että hänellä on kehnot lapsuuden ympäristöt sattuneet ympärilleen tai sitten kyseessä on vaan Ylen linja.
Islam ei ole tasa-arvoinen, se tavat ovat todellisesta Impivaarasta naisten suhteen, mutta tervo ei sitä rohkene todeta.
Hän keskittyy Ylen linjaan, puheisiin rasismista yksipuolisesti kantaväestöä syyttäen ja Perussuomalaisiin kohdistuvalla nälvinnällä hän hauskuuttaa ainakin itseään ja Yleläisiä.
Hän ei uskalla kritisoida islamia saatika, että uskaltaisi koraania heittää tv-lähetyksessä, kuten raamattua. Koraani ja islam kuuluu monikulttuurisuusteeman alle, joten siinä syy. Tervo noudattaa Ylen linjaa
Tervo on tietyllä lailla reppana, Ylen poliittinen, aina sanavalmis maskotti. Yle maksaa varmasti hyvin Tervolle julkisuuskommenteistaan.
on täys nolla.
Uutisvuoto lopetetaan ja sen jälkeen kukaan ei tiedä tuosta mulkusta mitään.
Känniääliö vauhdissa:
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Jari-Tervon-paivakannit-katso-hauskat-kuvat/115423
Ei Tervo tyhmä ole, hän tietää vain minkä (ja mistä) nuoltavien tahojen vallalla ja rahoilla suomalaista sossutekansaa on kyykytetty iät ja ajat.
Illan uutisvuotokin oli taas kerran pelkkää persujen pilkkaamista ja suvakointia.
Luojan kiitos Tynkkynen kiusasi Pervoa Persu-pipolla.
Tervo kuuluisi mielisairaalaan. Sehän on juoppohullu.
Tervo on kusipää mutta Niikko on todellinen kusipäiden kuningas.
Olisi kunnia hieroa Tervo Tärviön läskipossunaamaan oikein haisevaa limaista paskaa.
Mitä nyt dementoinuneelta juoppohulluta paskalta voi edes odottaa.
Tervo paikka tässä yhteiskunnassa kyllä on AA-kerhossa.
Niin ihan turha pyöriä Katajanokalla ja Punavuoressa hienostopiireissä. nKun tissuttelu on kännäämistä. Miksiköhän se ei aja autoa?
Ei aja autoa, kun on ryypännyt kaikki rahansa. Hävettää, että tuollainen juoppo luulee olevansa hyvinkin suosittu kirjailija vaikka tuolle luuserille hyvin monikin nauraa päin naamaa.
Rovaniemeläisenä en arvosta hänen puheitaan pätkän vertaa.
-----------
..... ylenpersnuolijamme, mukalappalainen....
---------------------------------------
Ohjelma lopetettakoon Perussuomalaisten haukkumisohjelmana, kannattamattomana!
------
Kenkää myös hörisevä-svenssoni--silmälasivaihtuvuus-lyypekkeriläisellekin!
Haukkujanainen!
Koskakohan tervon silmät rupee tummumaan?
Ainakin alkavat kellertämään lähiaikoina, sen verran kova juoppo kun on.
Heille kenkää:
Turhannauraja Alibaballe ja Perussuomalaishaukkuja Tervolle.
(Seiskan kuvat?????)
Parempiakin löytynee, ilman puoluekirjaa....
Ja suru Saanila kans vaihtoon. Ei naurata läski poika enää. Paskat jutut. Naurun tasapainossa paljon parempia koomikkoja. Pirjo Heikkilä vaikka juontajaksi. Tai Seppo Huhta, ex-uutistenlukija. Tai Kummelin Heikki Silvennoinen tai se pieni mies.
Tuli kerran todistettua keskellä päivää, kun Jari Tervo kännipäissään uhkaili baarin henkilökuntaa ja asiakkaita. En olisi ikinä uskonut, että Tervo on vajonnut niin alas.
Taitaa istua päivät pitkät siellä lähipubissa. Alkoholi lienee Tervon elämäntarkoitus.
Pervon, jos jossain näätte niin sylkekää päin naamaa...
On ainakin niin leveä naama että varmasti osuu...
Olisit kuvannut videoo...
Lähettäny Pervon työnantajalle ja julkisuuteen.
Jari Tervolla ei ole työnantajaa. Hän on kirjailija ja työllistää siis itse itsensä.
Pervoa täytynee vetää turpaan oikein isänkädestä ja kunnolla, kun tulee vastaan.
Sitä saa mitä tilaa!
No enpä kehtaisi käyttää sanaa kirjailija hänestä. Alkoholisti lienee lähempänä totuutta.
Kylläpä ottaa persulla koville, kun kirjailija ja toimittaja on kirjoittanut pari totuuden sanaa Niikkosta. Voi persu-parkaa.
tuollaista raamatun heittelijää ei voi kukaan ottaa vakavasti?
Oletteko te kaikki jotain teinejä? Tuo juntteus ja sivistymättämyys on suorastaan uskomatonta.
Tervo on kansakunnan pelle numero yksi. Hänen juopporetkistään saisi kokonaisen kirjan. Tervon ristiretki lähipubiin a la elämäntarkoitus.
Ja edelliselle komentoijalle niin ihan aikuinen nuori mies olen.
Hyvä Tervo!:) Se on nero. Niikko sen sijaan on kiiluvasilmäinen pöhelö.
Nero ryyppäämään kaikki rahansa lähi pubissa.
pihalle ennen sitä: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Hupsista-Jari-Tervo-luovassa-tilassa-talutettiin-ulos-ravintolasta-video/1032746