VIRON POLIISI ON TÄYS PASKA !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015102520559652_uu.shtml


"Viron järjestyspoliisi kommentoi seksiväitteitä suomalaisnaisista: "Sanottu kiepautettu uuteen uskoon"
Maanantai 26.10.2015 klo 00.35
Virolaisesta puoluelehti Pealinnista muihin virolaislehtiin ja myös suomalaiseen mediaan levinnyt kirjoitus suomalaisnaisista on väärinymmärrys, kertoo Tallinnan järjestyspoliisin tiedottaja Meeli Hunt.
Lehtiväitteen mukaan suomalaisnaiset harrastavat seksiä Tallinnan kodittomien kanssa satamassa sijaitsevissa kommuuneissa. (VILLE-PETTERI MÄÄTTÄ)
Virolaisesta puoluelehti Pealinnista muihin virolaislehtiin ja myös suomalaiseen mediaan levinnyt kirjoitus suomalaisnaisista on väärinymmärrys, kertoo Tallinnan järjestyspoliisin tiedottaja Meeli Hunt.

Pealinn-lehden artikkelissa väitettiin Tallinnan järjestyspoliisi MUPO:n johtajan Raik Saartin sanoneen Turvallinen Tallinna -konferenssissa, että suomalaiset "votkaturistinaiset" käyvät Tallinnassa paitsi ryyppäämässä myös harrastamassa seksiä paikallisten kodittomien kanssa.

Lehdessä väitettiin Saartin kuvailleen tarkalleen, kuinka Tallinnan sataman D-terminaalin kodittomien kommuunissa on yksi siisti nurkkaus, jossa on puhtaat lakanat sitä varten, että suomalaisnaiset voivat puuhastella siellä kodittomien kanssa.

- Olemme hyvin pahoillamme, että vääristynyt, juoruihin perustuva tieto on levinnyt Suomeen asti, Tallinnan järjestyspoliisiin viestintävastaava Meeli Hunt kertoo Iltalehdelle.

Hänen mukaansa Pealinn-lehti oli vääristellyt Saartin puheenvuoroa räikeästi ja erottanut sen asiayhteydestä."



Kyllä viron paskalakkien pitäisi tietää ja muistaa mistä maista ne löyhäperseiset naiset ovat aina tulleet, Suomeenkin bisnestä tekemään, ne ovat tulleet aina idästä mm, Venäjältä ja virosta ! Kemissäkin käveleksi kadulla 60 luvulla nainen jonka kämmeneen oli tushilla kirjoitettu KYMPILÄ PILUA ! Nainen oli kotoisin silloisesta Sosialististen neuvostotavaltojen liitosta, nykyiseltä Venäjältä, eikä virolaiset ole koskaan olleet sen siveämpiä !


Late Lapista. SSSS Ry!

4

102

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suikkelis

      Miten olis pieni suikkihetki?

      • Homot eivät kuulu tuttavapiiriini nyt, eikä jatkossakaan ! nussikaa toisianne sven ähkijän kanssa !


        Late Lapista. SSSS Ry!


      • kommentz

        OTSIKKOSI ON SIIS VÄÄRISTELTY ???

        OLISIKOM AIKA KÄYDÄ KALLONKUTISTAJALLA ?


      • suikkelis
        Late_Lapista1 kirjoitti:

        Homot eivät kuulu tuttavapiiriini nyt, eikä jatkossakaan ! nussikaa toisianne sven ähkijän kanssa !


        Late Lapista. SSSS Ry!

        Kumpi teistä panee yleensä ensin toista tuhkaluukkuun, sinä vai miehesi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      103
      1241
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      93
      862
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe