Benny Hinn - Voideltu Jumalan mies!

NäinSeVaanOn

katsokaa videoista mikä voitelu sillä miehellä on!!!!! kun hän sanoo "TULTA!!" silloin ihmisiä lakoo sen voimien vaikutuksesta! kun saavuttaa täydellisen pyhityksen niin tuollainen voima alkaa vaikuttaa!! sen ovat saavuttaneet monet suuret amerikkalaiset pastorit!! pyhän henhen voimat ovat vain harvoilla ja valituilla amerikkalaisella suurpastorilla!! kutsukaa heidät suomeen myös pienemmillekin paikkakunnille niin he voivat jakaa suurta Jumalan voimaa myös teille pienillä paikkakuunnilla asuville!

8

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saa

      Voi, voi! Sinä olet todella tehnyt itsellesi jumalan tuosta Benny Hinnistä. Ei ole muita täydellisiä kuin meidän Vapahtajamme Jeesus Kristus!

      Jos Benny Hinnin voitelu on Jumalan Pyhän Hengen työtä se kestää myös arvostelun, sillä Jumalan työ kestää! Ei kuitenkaan koroteta ihmistä Jumalaksi tai Hänen yläpuolelleen!

    • minäkin kai haluaisin. Tai sitten en.. Rääkyisin tulta, ja ihmiset lakoaisivat edestäni nurin. Tuohan on koko uskonelämän ydin.. onnistutko kaatamaan ihmisiä selälleen, tai saatko heidät sihisemään kuin käärmeet. Hoh hoijaa..

      Tuohon pystyivät jo ennen Hinniä kaikki hypnoosia harrastaneet. Monet saavat jopa tavarat lentämään.. voi pimeyttä.. Oikeastaan huvittavinta on se, että kaatumista ei kärsi tarkastella lainkaan Raamatun valossa.

      Herran edessä kaatuivat ja kaatuvat selälleen Hänen vihollisensa sekä demonien ja saastaisten henkien vallassa olevat.

      Herran omat ovat päätyneet kasvoilleen Hänen Pyhyytensä vaientamina.

      • Jossu

        oon katellu aika usein sen ohjelmia (this is your day) ja sitä kuunneltuaan ei voi jäädä kylmäks!! on kyllä mies niin täynnä pyhää henkee..
        mut tosiaan pitää varoo, ettei ala liikaa ettiin ketään Jumalan palvelijaa...siitä ei voi seurata hyvää. eli siis suosittelen benny hinnin ohjelmien kattelemista kunhan vaan muistaa pysyä omassa elämässä, ei hinnin elämässä;)


    • Toi oli kai vitsi..?! :o ;)

    • vapaa

      Benny Hinn on todella Jumalan mies, mutta hän antaakin aina kunnian Jeesukselle uhrikaritsalle, silloin Kolmiyhteinen Jumala voi ilmestyä voimallisesti Pyhän Henkensä kautta vaikka Benny on vain vajavainen ihminen.

      • Totuus esiin.

        Mistähän tämä Jumalan mies on saanut nämä rahat, onko Jumala ne heittänyt hänelle taivaasta. Toinen vaihtoehto on varoen kavallus Niikuin Melleri pitää häntä Jumalan miehenä. Kun on jäänyt kiini kavaluksista.


    • Vai voideltu, PYH!

      Benny Hinnin ollessa kyseessä, hänen voimansa perustuvat ainoastaan saatanan voimiin ja helvetin tuleen!!!

      Hän on itsekin sanonut Kristityn foorumilla, ettei myönnä yhdenkään "parantaneensa" ihmisen todellista parantumista, sillä häntä kohtaan on todistuksia ko foorumilla ettei yksikään hänen kauttaan "muka" parantunut ole oikeasti parantunut. Kaikki on bluffia ja suurta silmänlumetta, jolla hän on miljärdööriksi itsensä hommannut.

    • se oli hauska äijä

      Benny Hill Show oli 80-luvulla suosikki viihdeohjelmani telkkarissa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe