SOINI: VAALILUPAUKSET SAA RIKKOA MUTTA LAKIA EI!

Persut rikkoivat KAIKKI vaalilupauksensa kansalle, mutta saavat jatkaa puolueessa. Tynkkynen rikkoi lakia (Soinin mielestä), ja saa potkut puolueesta.

BUUUUAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAA!!!!!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivo on todella mennyt. Mikään muu puolue ei luvannut kuin mamutusta ja verorahojen lappaamista Kreikkan.
Niin että mikä nyt neuvoksi? Ei ainakaan vasemmiston äänestäminen auta, ne kun ottaisivat mamuja tänne sadoin tuhansian ja sehän tiedetään, että erityisesti SDP on leikannut eläkeläisiltä enemmän kuin ketään koskaan. Puhumattakaan että Lippos-Paavo johdatti Suomen kansna valheillaan EU:iin. Ja siitä olemme maksaneet jo nyt kalliisti eikä loppua näy.

Äänestä

Kyllähän se poliittisen vaikuttamisen tie on jo katsottu loppuun. Pitäisi ottaa muut keinot käyttöön, niin alkaa vastapuoleltakin (vihervasemmistomedian tukema kommunistieliitti) löytyä neuvotteluhaluja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdertertetr kirjoitti:

Persut rikkoivat KAIKKI vaalilupauksensa kansalle, mutta saavat jatkaa puolueessa. Tynkkynen rikkoi lakia (Soinin mielestä), ja saa potkut puolueesta.

BUUUUAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAA!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu