Näin täällä uusfasismin pääkaupungissa toimitaan.
Lue kaikki täältä: http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2015/10/tampereen-sosiaalitoimi-ottaa-koyhilta.html
Lue kaikki täältä: http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2015/10/tampereen-sosiaalitoimi-ottaa-koyhilta.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pitkät perinteet köyhien lahtaamisessa, kyseissä kaupunkissa!
Lopeta julli tuo typerien linkkien lähettely ja mene vihdoinkin tienaamaan itse leipäsi.
Syöt vanhuksien pöydistä.
Kaikesta sitä valitetaankin.Joutilaina kotona maataan ,lapsia jaksetaan tehdä, mutta ei elättää.Luulisi Tampereen kokoisesta kaupungista ainakin tilapäistyötä löytyvän, kun vaan viitsii vastaanottaa.
Kaikki näille pitää yhteiskunnan antaa, minkään tekijäksi ei itsestään ole.Valittaa kyllä osataan.Ja eihän sitä aiheetta lastensuojelun asiakkaaksi joudu kukaan!!!!
Kerropa kerran, miten köyhiltä voidaan ottaa, kun niillä ei mitään ole. Pelkkä kuluerä ovat, syövät rikkaiden pöydistä ja asuvat rikkaiden laskuun.
Niin, 60-luvulla työttömät laitettiin töihin. Tämä malli, jossa köyhille annetaan vastikkeettomasti rahaa on 70-luvun keksintöjä - joutais purkaa.
Kyllä noita nuoria työmiehiä kortistossa on, ja vähän vanhempiakin. Voisivat rakentaa vaikka Tampereelle ratikan, toisen kallioparkin, uuden jäähallin ja pari pilvenpiirtäjää - kyllä se nyt muutamia tuhansia työvuosia työllistäisi ainakin alkuun. Naisimmeiset voisivat hoidaan tienvarsien nurmet ja horsmat kuntoon, ja elävöittää keskustaa kukkaistutuksilla jne...
Jäis osalta pössyttelyt tekemättä ja kaljat kittaamassa, pysyis hyvässä fyysisessä kunnossa ja mieleltään virkeänä kun mielekästä tekemistä.
Malli vois olla se, että työllistämistöitä pitää tehdä 6 kk vuodessa, jotta saa koko vuoden tuet, ekaksi töihin - sitten 6 kk etsimässä töitä ja sitä rataa. Jos työttömyysputki katkeaa työllistymiseen, niin vielä parempi.
Kyllä asiaa siinä puhuttiin. sossun tehtävä on tehdä ihmiset olo mahdollisimman kurjaksi että joku tekis itsemurhan ja silloin tukia ei tarttis maksaa. Minulta kerran vähennettiin 40% 9 kk ajan ilman syytä. Lopulta kun aloin tekee rikosilmoitusta ja poliisit kävi sossussa kyselemässä niin myönsivät muka erehtyneensä ja maksoivat tuet mitä puuttui.
Ekana. Heittäkää e-pillerit roskiin tehkää suomen kansasta voimakas ja runsaslukuinen . Lisääntykää. Isät opettamaan pojilleen taitoja kuten puutöitä korjaustaitoja pyöräilyä kuntoilua juoksua uintia kiipeilyä että pärjäävät isoina. Puitten pilkkomista uunien muurausta takan sytyttämistä . Jätkät lopettaa sekoilun ja alkaa auttaa pentuja täällä. Näitä fasisteiksi haukkujia ei pidä noteerata mitenkään ei kuulu nykyaikaan. Vuosi 2016 menossa. Lisää suomensuomalaisia pojat hommiin. Tytöt tekis lapsia kyllä jos pojat tajuais . Suomi nousuun uusilla sukupolvilla . Pojat naisen synnyttämä lapsi on aina jonkun Pojan lapsi. Poikien lapsia. Pitäkää huolta.