”Nyt sitten katsotaan, riittääkö tämä”.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1445840880452.html?ref=rss
Irakilais miehet aikovat osittaa mieltää rahan pienuudesta Torniossa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1445840880452.html?ref=rss
Irakilais miehet aikovat osittaa mieltää rahan pienuudesta Torniossa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
94 miljoonan euron suora tuki ISISille. Hyvä Suomi!
Minusta rahaa ei ollenkaan. Tää on tätä edellisten hallitusten sosiaalisairautta. SDP- vihreät- vasurit ovat suosineet tätä " rahaa tyhjästä" elämää niin paljon, että velkamme yhkä kasvaa noin miljoona euroa tunnissa. Kohta on 100 miljardia saavutettu. Se on hei ihan kamalasti. Olemme 10-20 vuotta eletty vaan velaksi. Kukaan ei ole oikein puhunut asiasta, kun se ei ole ollut sopivaa niille sdp-vasurit-vihreät linjalle, jotka ovat tuhonneet maatamme.
Nyt on jotain toivoa, jos saadaan heivattu kok. stubbit ja orpot pihalle.
Soini ja Sipilä saisi kyllä hissukseen hommia hoitoon. Muita ei oikein olekaan. Älkää vaan sitten missään vaiheessa enää antako ääniä noille homohyysäreille ja taloutemme tuhoajille. Ei kunnallis eikä eduskunta vaaleissa, eikä missään muussakaan. Muuten olemme tosi kuolettavassa tilanteessa, jollemme jo nyt ole.
No onhan siinä aluksi. Parasta kumminkin on, että summaa voi lisätä jos siltä tuntuu. Ainahan voi suomalaisen duunarin verotusta kiristä sekä leikata eläkkeitä ja muita etuuksia. Kunhan mamu vaan voi paksusti, muulla ei ole väliä.
Tämä on vasta pientä alkua. vartiaisten uskonto kertoo, että työvoiman tarjonnan lisäys pelastaa maan. Valitettavasti kustannuksia ei voida periä näiltä diletanteilta.