Uusi päivä

Kiinnittikö kukaan muu huomiota? Maanantain jaksossa Niklas selitti, kuinka oli nuoruudessaan ollut aktivistiryhmän jäsen. Kai Vaine näytteli salkkareissa 2000-luvun alussa, ja juurikin aktivistiryhmän jäsentä. :D
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo se on kätevä kaveri, kun klemmarilla avaa abloy-lukon ihan tuosta vaan.

Äänestä

Harmi kun Tomi tuli juuri kriittisellä hetkellä päästämään Mirjan ja Niklaksen ulos dynamiitti varastosta. Pari minuuttia myöhemmin niin Niklas olis nussinu täyttä häkää Mäkimaata sen verran näytti Mirja käyvän kierroksilla ja tais se haarjojen välikin melko märkänä olla Tohtorilla.

Äänestä
  • Voi sua tuota se puute teettää.
    Näyttelijät näyttelemässä ja valitan varmasti tiesivät mitä juonessa seuraa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Babiina kirjoitti:

Kiinnittikö kukaan muu huomiota? Maanantain jaksossa Niklas selitti, kuinka oli nuoruudessaan ollut aktivistiryhmän jäsen. Kai Vaine näytteli salkkareissa 2000-luvun alussa, ja juurikin aktivistiryhmän jäsentä. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu