ei oo tottakaan

työnantaja pakottaa ajamaan skodalla työajot. Ei vittu en KEHTAA näyttäytyä skodan ratissa!
18931
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sulla on asenne ja kypsyys kohdillaan ja näkee että firman kokonaisetu on sulle tärkein asia. Ilmankos olet yksi parhaista työntekijöistämme.
No vitsi vitsi. Onneksi tuo pomppasi esiin jo soveltuvuustesteissä ja siksi valitsimmekin yhden toisen hakijan.

Äänestä
  • Ai teillä tuollainen pääsi ihan testeihin asti? Eikö se ole turhan kallista roikottaa noin selvää tapausta edes sinne asti?
    Meillä tuollaiset karsiutuu useimmiten jo työhakemuksensa laadun ja tietojen perusteella. Tai viimeistään pienen juttelun jälkeen.
    Onneksi niitä fiksujakin työnhakijoita on jonoksi asti. Työsuhdeautolla tai ilman.

    Äänestä

  • kaikkein fiksuin työhönottaja loisii ja keskustelee fiksuja Suolessa.

    Äänestä

  • Tottakai kun täällähän nämä ketjun aloittajan kaltaiset fiksut potentiaalkiset työntekijätkin aikaansa viettävät. Niiden perässähän täällä ollaan.

    Äänestä

Kuinkahan mones yritys samasta aiheesta, nolo trollipoika.

1Äänestä
  • Laittaisitko ne edelliset yritykset tähän, niin nähtäisiin, kirjoitteletko totta, vai Suoli24 paskaa?....

    1Äänestä

meillä on skodat karsittu alkumetreillä, firman brändillä on väliä ja skoda ei kuulu siihen

Äänestä
  • Minultakaan ei kukaan ostaisi asuntoja jos pamauttaisin skodalla, enkä mersulla pihaan.

    Äänestä

Ajele sitten vaikka pussi päässä ... ja vain öisin!

Äänestä

pussin laitan päähän vain silloin kun haluan että joku panee minua

Äänestä

meidän konsernissä brändi ei kestäisi Skodan käyttöä, huonoa mainosta ulospäin
autoina on BMW, Audi, MB, Lexus, Volvo, Ford, Toyota ja Kia

Äänestä
  • Jos saa Toyotan tai Kian, niin tietää miten seuraavissa yt-neuvotteluissa käy.

    Äänestä

  • Onpa todella huono firma ..voi voi....

    Äänestä

Skodan voi jotenkin selittää... sijaisauto..... Mutta jos joutuu tojotalla ajamaan asiakaskäynnille, niin kannattaa harkita alan- tai firman vaihtoa...ehkä jotain vielä radikaalimpaa....

Äänestä

Sain Skoda Octavian työsuhdeautoksi. Annoin sille niin paljon kenkää, että 10000 tkm ajoni sillä vastasi 100000 tkm ajoa. Täysi paska auto.

Äänestä
  • Meillä on jälkikasvulla 2016-2021 ollut pari oktaavia skoodaa ja vw tourani. Mitään varsinaista vikaa ei ole ollut 3 vuoteen ja 120-150000 km ajolla. Jossain korjattiin lampunpesimen reikää siinä puskurissa, kun ei laskeutunut kunnolla. Koukun pistorasiassa oli jotain vikaa, oli jälkiasennettu, heti uutena.
    Nyt on uudemmassa, pitäis olla parempi merkki ja kalliimpi on hintaluokassa 58000e ollut alta 10tkm ajon aikana tuulilasin pyyhkijän toimimattomuutta, valojen suuntausta korjattu pari kertaa.

    Äänestä

Kyllä meillä ainakin saa valita useista laatumerkeistä. Enää ei tosin saa valita niitä "roskalaatuisia" joissa huimat varustelut. -90 luvulla kokeilin sellaisia, yhden kerran tielle jääminen -12 asteen pakkasessa perheen kanssa muutti käsityksen laatuautoista.

Nyt viimeisenä otin sähköauton, mutta vaimo otti vielä maaliskuussa skodan.

Äänestä

Eihän sulla pässi ole korttiakaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


enkehtaaaaa kirjoitti:

työnantaja pakottaa ajamaan skodalla työajot. Ei vittu en KEHTAA näyttäytyä skodan ratissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu