ei oo tottakaan

enkehtaaaaa

työnantaja pakottaa ajamaan skodalla työajot. Ei vittu en KEHTAA näyttäytyä skodan ratissa!

18

888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työhönottaja

      Sulla on asenne ja kypsyys kohdillaan ja näkee että firman kokonaisetu on sulle tärkein asia. Ilmankos olet yksi parhaista työntekijöistämme.
      No vitsi vitsi. Onneksi tuo pomppasi esiin jo soveltuvuustesteissä ja siksi valitsimmekin yhden toisen hakijan.

      • fiksumpi.työhönottaja

        Ai teillä tuollainen pääsi ihan testeihin asti? Eikö se ole turhan kallista roikottaa noin selvää tapausta edes sinne asti?
        Meillä tuollaiset karsiutuu useimmiten jo työhakemuksensa laadun ja tietojen perusteella. Tai viimeistään pienen juttelun jälkeen.
        Onneksi niitä fiksujakin työnhakijoita on jonoksi asti. Työsuhdeautolla tai ilman.


      • älynjuhlaaJaSinfoniaa

        kaikkein fiksuin työhönottaja loisii ja keskustelee fiksuja Suolessa.


      • Tuumeilleduuniin

        Tottakai kun täällähän nämä ketjun aloittajan kaltaiset fiksut potentiaalkiset työntekijätkin aikaansa viettävät. Niiden perässähän täällä ollaan.


    • kouluunTakaisinPoika

      Kuinkahan mones yritys samasta aiheesta, nolo trollipoika.

      • JäänOdottelemaan

        Laittaisitko ne edelliset yritykset tähän, niin nähtäisiin, kirjoitteletko totta, vai Suoli24 paskaa?....


    • 8ne4430l2s

      meillä on skodat karsittu alkumetreillä, firman brändillä on väliä ja skoda ei kuulu siihen

      • KiinteistöKaisat

        Minultakaan ei kukaan ostaisi asuntoja jos pamauttaisin skodalla, enkä mersulla pihaan.


    • tosianamies

      Ajele sitten vaikka pussi päässä ... ja vain öisin!

    • kiinteistökaisat

      pussin laitan päähän vain silloin kun haluan että joku panee minua

    • hfshhfdjg

      meidän konsernissä brändi ei kestäisi Skodan käyttöä, huonoa mainosta ulospäin
      autoina on BMW, Audi, MB, Lexus, Volvo, Ford, Toyota ja Kia

      • nakki.napsahtaa

        Jos saa Toyotan tai Kian, niin tietää miten seuraavissa yt-neuvotteluissa käy.


      • Onpa todella huono firma ..voi voi....


    • Anonyymi

      Skodan voi jotenkin selittää... sijaisauto..... Mutta jos joutuu tojotalla ajamaan asiakaskäynnille, niin kannattaa harkita alan- tai firman vaihtoa...ehkä jotain vielä radikaalimpaa....

    • Anonyymi

      Sain Skoda Octavian työsuhdeautoksi. Annoin sille niin paljon kenkää, että 10000 tkm ajoni sillä vastasi 100000 tkm ajoa. Täysi paska auto.

      • Anonyymi

        Meillä on jälkikasvulla 2016-2021 ollut pari oktaavia skoodaa ja vw tourani. Mitään varsinaista vikaa ei ole ollut 3 vuoteen ja 120-150000 km ajolla. Jossain korjattiin lampunpesimen reikää siinä puskurissa, kun ei laskeutunut kunnolla. Koukun pistorasiassa oli jotain vikaa, oli jälkiasennettu, heti uutena.
        Nyt on uudemmassa, pitäis olla parempi merkki ja kalliimpi on hintaluokassa 58000e ollut alta 10tkm ajon aikana tuulilasin pyyhkijän toimimattomuutta, valojen suuntausta korjattu pari kertaa.


    • Anonyymi

      Kyllä meillä ainakin saa valita useista laatumerkeistä. Enää ei tosin saa valita niitä "roskalaatuisia" joissa huimat varustelut. -90 luvulla kokeilin sellaisia, yhden kerran tielle jääminen -12 asteen pakkasessa perheen kanssa muutti käsityksen laatuautoista.

      Nyt viimeisenä otin sähköauton, mutta vaimo otti vielä maaliskuussa skodan.

    • Anonyymi

      Eihän sulla pässi ole korttiakaan

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      93
      2777
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      145
      2284
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      31
      2154
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1841
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1839
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe