työnantaja pakottaa ajamaan skodalla työajot. Ei vittu en KEHTAA näyttäytyä skodan ratissa!
ei oo tottakaan
18
731
Vastaukset
- työhönottaja
Sulla on asenne ja kypsyys kohdillaan ja näkee että firman kokonaisetu on sulle tärkein asia. Ilmankos olet yksi parhaista työntekijöistämme.
No vitsi vitsi. Onneksi tuo pomppasi esiin jo soveltuvuustesteissä ja siksi valitsimmekin yhden toisen hakijan.- fiksumpi.työhönottaja
Ai teillä tuollainen pääsi ihan testeihin asti? Eikö se ole turhan kallista roikottaa noin selvää tapausta edes sinne asti?
Meillä tuollaiset karsiutuu useimmiten jo työhakemuksensa laadun ja tietojen perusteella. Tai viimeistään pienen juttelun jälkeen.
Onneksi niitä fiksujakin työnhakijoita on jonoksi asti. Työsuhdeautolla tai ilman. - älynjuhlaaJaSinfoniaa
kaikkein fiksuin työhönottaja loisii ja keskustelee fiksuja Suolessa.
- Tuumeilleduuniin
Tottakai kun täällähän nämä ketjun aloittajan kaltaiset fiksut potentiaalkiset työntekijätkin aikaansa viettävät. Niiden perässähän täällä ollaan.
- kouluunTakaisinPoika
Kuinkahan mones yritys samasta aiheesta, nolo trollipoika.
- JäänOdottelemaan
Laittaisitko ne edelliset yritykset tähän, niin nähtäisiin, kirjoitteletko totta, vai Suoli24 paskaa?....
- 8ne4430l2s
meillä on skodat karsittu alkumetreillä, firman brändillä on väliä ja skoda ei kuulu siihen
- KiinteistöKaisat
Minultakaan ei kukaan ostaisi asuntoja jos pamauttaisin skodalla, enkä mersulla pihaan.
- tosianamies
Ajele sitten vaikka pussi päässä ... ja vain öisin!
- kiinteistökaisat
pussin laitan päähän vain silloin kun haluan että joku panee minua
- hfshhfdjg
meidän konsernissä brändi ei kestäisi Skodan käyttöä, huonoa mainosta ulospäin
autoina on BMW, Audi, MB, Lexus, Volvo, Ford, Toyota ja Kia- nakki.napsahtaa
Jos saa Toyotan tai Kian, niin tietää miten seuraavissa yt-neuvotteluissa käy.
- Anonyymi
Skodan voi jotenkin selittää... sijaisauto..... Mutta jos joutuu tojotalla ajamaan asiakaskäynnille, niin kannattaa harkita alan- tai firman vaihtoa...ehkä jotain vielä radikaalimpaa....
- Anonyymi
Sain Skoda Octavian työsuhdeautoksi. Annoin sille niin paljon kenkää, että 10000 tkm ajoni sillä vastasi 100000 tkm ajoa. Täysi paska auto.
- Anonyymi
Meillä on jälkikasvulla 2016-2021 ollut pari oktaavia skoodaa ja vw tourani. Mitään varsinaista vikaa ei ole ollut 3 vuoteen ja 120-150000 km ajolla. Jossain korjattiin lampunpesimen reikää siinä puskurissa, kun ei laskeutunut kunnolla. Koukun pistorasiassa oli jotain vikaa, oli jälkiasennettu, heti uutena.
Nyt on uudemmassa, pitäis olla parempi merkki ja kalliimpi on hintaluokassa 58000e ollut alta 10tkm ajon aikana tuulilasin pyyhkijän toimimattomuutta, valojen suuntausta korjattu pari kertaa.
- Anonyymi
Kyllä meillä ainakin saa valita useista laatumerkeistä. Enää ei tosin saa valita niitä "roskalaatuisia" joissa huimat varustelut. -90 luvulla kokeilin sellaisia, yhden kerran tielle jääminen -12 asteen pakkasessa perheen kanssa muutti käsityksen laatuautoista.
Nyt viimeisenä otin sähköauton, mutta vaimo otti vielä maaliskuussa skodan. - Anonyymi
Eihän sulla pässi ole korttiakaan
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849