Toiselle paikkakunnalle opiskelemaan muuttanut ystäväni tuli viettämään lomapäiviä uusien opiskelukavereittensa kanssa. Hän oli kertonut minulle suunnitelmistaan etukäteen. Toivonut että olisin kiinnostunut hänen kavereistaan. Päädyinkin sänkyyn kaiken hyvän merkeissä. Viimeisenä iltana uuden kaverin pannessa minua ymmärsin häneen puheestä että he olivat maksaneet minusta ystävälleni. Olin niin ällistynyt että en pystynyt reakoimaan uutiseen mitenkään.
Miten te olisitte toiminut?
Myyntiinkö minut?
5
141
Vastaukset
- myytiinkö
Pyytäisin tuolta ystävältä nuo rahat ja maksaisin pienen provikan. Samalla sopisin, että alan myymään häntä kohtuullista korvausta vastaan :).
Myynnistä ei koitunut sinulle mitään vahinkoa joten jutulle kannatta hymyiillä oli se totta eli ei.
HUOM! Toisen myyminen on rikos - Keljuuuuu
Keljua
- paaparemmaksi
Poliisille vaan asia, parituksesta syyte vireille.. ja vaadit vahingonkorvausta muutaman kymppitonnin niin alkaapa asia kannattamaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472