Toiselle paikkakunnalle opiskelemaan muuttanut ystäväni tuli viettämään lomapäiviä uusien opiskelukavereittensa kanssa. Hän oli kertonut minulle suunnitelmistaan etukäteen. Toivonut että olisin kiinnostunut hänen kavereistaan. Päädyinkin sänkyyn kaiken hyvän merkeissä. Viimeisenä iltana uuden kaverin pannessa minua ymmärsin häneen puheestä että he olivat maksaneet minusta ystävälleni. Olin niin ällistynyt että en pystynyt reakoimaan uutiseen mitenkään.
Miten te olisitte toiminut?
Myyntiinkö minut?
5
141
Vastaukset 5
- myytiinkö
Pyytäisin tuolta ystävältä nuo rahat ja maksaisin pienen provikan. Samalla sopisin, että alan myymään häntä kohtuullista korvausta vastaan :).
Myynnistä ei koitunut sinulle mitään vahinkoa joten jutulle kannatta hymyiillä oli se totta eli ei.
HUOM! Toisen myyminen on rikos - Keljuuuuu
Keljua
- paaparemmaksi
Poliisille vaan asia, parituksesta syyte vireille.. ja vaadit vahingonkorvausta muutaman kymppitonnin niin alkaapa asia kannattamaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466