Ei ateisteissa mitään vikaa ole, eikä tämän palstan ateismissa!!!
Joka muuta väittää on valehtelija ja teisti, jotka ovat sama asia!
Joka muuta väittää on valehtelija ja teisti, jotka ovat sama asia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
esim. onko järkevää puhua joka pv pallihiestä ja yhdistää sitä taivaallisiin.
Vikaa on ja paljon......palsta pitäisi sulkea rangaistukseksi vaikka 3 kk;si, jos se ei auta niin 6 kk:si, jos sekään ei auta, sitten 1 vuodeksi jne. siis aina tuplata rangaistusaika aina, niin johan alkaa sekopäät vähenemään palstalta.
Kuule, ei se ole palstan vika jos jonkin sortin bimbo on pesitynyt tänne (kin) ja kirjoittelee älyttömyyksiä.
Tutki myös hieman käsitettä sananvapaus.
Uskonnot ja uskomukset - PALSTA sietäisikin sulkea, niin olisi uskovaisilla aikaa omalle elämälleenkin.. ei enää Jeesustelua vaan vaikka luonnossa kävelyä. Saisivat omaa elämääsäkin viettää, aikaa ilman uskontoa.. että huomaisivat sen kauneuden.
Uskon tai elämänsä, voisivat siten sen jo päättää .. että muutkin saisivat rauhan heistä - Eva(e)nkeleistä
oletpa pohtinut typerästi
"esim. onko järkevää puhua joka pv pallihiestä ja yhdistää sitä taivaallisiin.
Vikaa on ja paljon......palsta pitäisi sulkea rangaistukseksi vaikka 3 kk;si, jos se ei auta niin 6 kk:si, jos sekään ei auta, sitten 1 vuodeksi jne. siis aina tuplata rangaistusaika aina, niin johan alkaa sekopäät vähenemään palstalta."
^^siis:tuo on typeryyden huippu, siis melkein Lestadiolaisuuden kaltainen aivopieru.
- Olen oppinut jo perustelemaan väitteitäni, koska pyydetty.
Mitä sanoi Jumala, kun rukoilin vastausta Häneltä
"Palvelu suljettu- Tervetuloa takaisin hetken päästä"
Rukous(vastaus): "503 service unavailable"
!502 bad gateway!
Arvostelu olisi ok, mutta miksi pitää tekaista syytöksiä eikä keskustella itse aiheesta? Ilmeisesti sinä olet se joka on tehtaillut tänne aloituksia joissa olet valehdellut Hitlerin kannattaneen Darwinia tai että Hitler ja ateismi ovat jotenkin sama asia. Tai että ateistit ja islam ovat sama. Tai juutalaisuus ja ateismi ovat sama. Tai että olemme kaikki homoja, kommunisteja tai vasemmistolaisia. Jne jne ad nauseam.
Jonkin lehden keskustelupalstalla oli samantasoinen avaus:
Kyllä on totta, että maailma luotiin 6000 vuotta sitten.
Ja tälle ei saa nauraa, koska Jumala kostaa naurajalle.