SAATANAN SIPILÄ VALTAA SUOMEN MUSLIMEILLA STALINI

W21Q

EI VALLANNUT SUOMEA HATUNNOSTO STALINILLE SIPILÄ MENKÖÖN VITTUUN PYSTYYN

6

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • E4FC

      OLEN SAMAA MIELTÄ

    • entinenhyvinvointivaltio

      Suomessa on todella kamala johto, Sipilä pääministerinä auttaa Suomea pakolaisten maaksi, Niinistö pressana ei tee mitään pakolaisten torjumiseksi, Stubbi syytää rahaa valtionvarainministerinä pilvin pimein pakolaisiin, Orpo hamuaa pakolaiskeskuksia ja Nazima SDP:stä suojelee pakolaisia ja sitä rataa. Soini kiertää Eurooppaa ja hamuaa myös näitä pakolaisia Suomeen. SPR:ää en enää kannata ja yksityiset perustavat pakolaiskeskuksia ja rahastavat valtiota pilvin pimein ahneudessaan.

      Sitten kansalta heikennetään perusturvaa, terveydenhuoltoa, sosiaalipalveluita, kiristetään veroja ja lisätään työttömyyttä, että sitä rataa. Näin Suomessa, entisessä hyvinvointivaltiossa, jonka alamäki alkoi EU:n myötä ja siitä saadaan taas syyttää kokoomusta Sauli Niinistöä, SDP Paavo Lipposta ja kepun Esko Ahoa. Ja pahin näistä oli kehäkolmosen sisäpuoli, Pori ja Oulu, jotka halusivat EU:hun. Rahaliitosta SDP ja kokoomus eivät sitten kyselleetkään Suomen kansalta mitään vaan sinne vaan mentiin SDP:n ja kokoomuksen keskinäisellä päätöksellä. Nyt sitten niittävät herrojen perintöä lapset ja lapsenlapset, köyhyydessä eletään ja taantumassa.
      Vihreiden Pekka Haavisto haki oikein puolisonkin pakolaismaasta.

      • KORRUPTOITUNUT.MAA

        Nihinkään tässä velkaisessa maassa ei enää nykyään tarvita pelkäksi kättelemis- ja turhan höpöttämispressanpostia., POIS, POIS JA KIIREESTI SITTENKIN. Ylikallista verotonta palkkiota ja eläkettä maksetaan nykyisin jo neljälle "presidentille".

        Ökyporvarihallitus nurin, kepulais-sipilä haluaa lisätä valtion byrokratiaa "maakuntahallinnolla", kun päinvastoin joutosakkia pitäisi jo YLIMMILTÄ VALTION JOHTOTASOILTA lempata kiireesti pois, KYLLÄ SÄÄSTÖÄ PALKKAKULUISSA SYNTYISI.


    • kuka.maksaa.viulut

      Sipilä toivotti kaikki muslimit suomeen pääsee hotellin asumaan kaikki maksetaan

    • vähämäyrä

      VR:n hintojen alennus on valheellinen. Lähiliikenteen matkustajat mm. eläkeläiset saavat kustantaa matujen junamatkat mm.pohjoisesta Helsinkiin. Olivat yrittäneet Kemistä junaan ilmaiseksi, mutta topakka naiskonduktööri oli perinyt maksut ainakin suurimmalta osalta. Esim. työnhakija Järvenpäästä joutuu maksamaan n. 16 e edestakaisesta matkasta Helsinkiin. Lipuntarkastajia liikkuu jatkuvasti.

    • ei-mulla-muuta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      97
      2844
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2614
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2362
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      17
      1997
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      85
      1816
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1699
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1544
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      7
      1251
    Aihe