Olen 40v mies ja mulla sellainen tilanne että en saa mistään tuloja ja maksuja perhanasti minne kannattaa ottaa yht onko tässä herettävä rattopojaksi olen kuopiosta ja tosi masentunut
rahat loppu mitä neuvoksi
ei tuloja
111938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
sieltä saat ainakin ns "normimenoihin" rahaa
sossu ja pelastusarmeija ensi hätään. jos lainoja joita et voi maksaa käy neuvottelemassa pankissa lykkäystä (jos pankkilainaa) tai ota yhteys suoraan niihin tahoihin, joiden laskut erääntyvät ja kerro tilanteesta.
Marssit johonkin siivousfirmaan sisään, käyttäydyt ystävällisesti ja pyydät työtä. Heillä on usein paikkoja vapaana jos ei aseta liikoja vaatimuksia.
kannattaa ehkä antaa toisenlaisia neuvoja onko muita joilla tälläinen tilanne voisimme ehkä löytää jotain joka parantaa tilanteen
eitäällä korvessa ole mitään siivousfirmoja lisää ehdotuksia olisikohan joku vanhempi nainen kiinnostunut remottihommista josta saisin palkkaa
Eikös remonttia tee myös nuoremmat? eli miksi vaibn tekisit vanhemmille?
Et taida olla oikeasti kovin pahassa pulassa, jos ei neuvot kelpaa (sossu,siivous duuni), mites tuo pelastusarmeija?
olen oikeasti pulassa ja kyllä kelpaa duuni vaikka nuoremmankin tarjoama
juomalla loppuu..
Olen raitis poltan kyllä tupakkaa lisää idejoita
Kuvitellaan että poltat vaikka askin päivässä.. Jätät röökit polttamatta ja olet röökiaskin markkinahintaa rikkaampi päivässä! Ja olen melko varma että siivous- ,postinjako- tai muu firma löyttyy joka kylästä. Kyllä työtä nykyään aika hyvin saa. Eri asia on sitten kannaataako työt, koska sossusta saa niin hyvin rahaa..
Mene Kuopion Linja-autoasemalle Virvatuli yhdistyksen järjestämään viikottaiseen (aina perjantaisin kello 10.00 aamusta) leipäjonoon hakemaan ruokakassi. Siellä ei sinulta kysellä mitään ylimääräistä, riittää kun tarvitset ruokaa.
Eläkkeelle seurakunnan diakoniajohtajan virasta jäänyt Heikki Eitakari vastaa Virvatuliyhdistyksen ruuan saannista ja jakelusta!
ja jos tarvitset jokapäivä ruoka-avustusta, mene Kuopiossa Siikaniemen lämittelysuojalle ja pyydä sieltä ruokaa, sieltä sitä saat!
T: Ääni ruokajonosta Kuopiosta