Ikuiseen elämään kelpaaminen

alfa123om2222

Mitä järkeä olisi, jos tietoisuus säilyisi kuoleman jälkeen. On parempi, että kaikki pyyhkiytyy pois muistista.

Melkein kaikki maan asukkaat kelpaavat elämään, koska elävät siististi ja muut huomioon ottaen maan päällä. Siis elinaikanaan, mutta entä kuoleman jälkeen......?

Mutta kun on kuollut ei enää kuulu maan päällä mihinkään ja on pelkkä tunkeilija, räyhääjä, rusikoija, pelottelija ja kauhistuttaja eli PIRU. Siksi suurin osa maan asukkaista ei ansaitse lainkaan ikuista elämää kun eivät osaa käyttäytyä oikein kuolemansa jälkeen, jos voisivat vaikuttaa maan päällä.

Lyhyesti: Pitää tuntea raamatulliset käytöstavat, jos aikoo sielun pelastuvan ikuiseen elämään. Ikuista elämää eivät ansaitse sellaiset, jotka käyttäytyisivät kuoleman jälkeen piruina.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alfa123om2222

      Profeetta Danielin kirjan 12. luvun mukaan on ylösnousemus. Sekä vanhurskaita ja epävanhurskaita nousee. Vanhurskaat nousevat ikuiseen elämään, mutta epävanhurskaat nousevat ikuiseen häpeään ja kauhuun.

      Pelkästään hyviä ja käytöstavat tuntevia maan asukkaita ei siis nouse, vaan nousee myös ns. piruja. Mutta ikuiseen elämään on Egyptiläisen Kuolleiden kirjan ajoista asti vaadittu tiettyjä käytöstapoja ja niiden tuntemusta.

      Suomalaisista suuri osa on elinaikanaan hyvin käyttäytyviä, mutta kuoltuaan muuttuvat pelkiksi piruiksi. Tunnen kaksi tuollaista pirua ja voin sanoa, että painukoot ........ hornan tuuttiin. Ikuiseen elämään kelpaaminen vaatii toivoakseni jotakin enemmän kuin vain siististi elämistä tässä nykyisessä ajassa.

    • Näin demonina voi kertoa, että kaikki uskikset pistetään automaattisesti tyhmyytensä ja tekopyhyytensä takia pahimpaan paikkkaan. Jos kuvittelet mielessäsi ilkeimmän mahdollisen tilan, niin korota se potenssiin 1000, niin saat käsityksen tulevasta. Ja se kestää ikuisuuden.
      Hyvää päivän jatkoa toivottaa Azazel.

    • alfa123om2222

      Kuullostaa asialta, mutta oman kokemukseni pohjalta väitän kuitenkin, että raamatusta on se mahdollinen hyöty, että se tekee tekopyhyydessäänkin sopivammiksi luonteita ikuista elämää silmällä pitäen. Raamattua tuntevat ja noudattavat ovat vanhurskaita, ja kuuluvat vanhurskaiden ylösnousemukseen.

      Muutenhan kyseessä on melkoinen satukirja. Mutta uskoa satuihin ja tarinoihin saatetaan tarvita, jotta olisi mieleltään sovelias. Eli ikuisen elämän kannalta tyhmyys (autuaita ovat hengellisesti köyhät) ja tekopyhyys (Jumalan moraalinormiston noudattaminen) ovat positiivisia piirteitä? Nuo, jotka nykyisin omaavat ikuisen elämän ovat Babylonin porttoa, Saatanaa ja Antikristusta osa. Ja ovat luonteeltaan yksinomaan pirullisia. On olemassa myös epävanhurskaiden ylösnousemus siis.

      SE ETTÄ KAIKKI JOTKA NYT OVAT KIINNI IKUISESSA ELÄMÄSSÄ JA YLÖSNOUSEMUKSESSA OVAT PIRUJA EI MERKITSE, ETTÄ HE LOPULTA VOITTAISIVAT HYVÄT. HÄPEÄN JA KAUHUN HE SAAVAT OSAKSEEN SINÄ PÄIVÄNÄ KUN KAIKKI SALAISETKIN ASIAT PALJASTETAAN. SINÄ PÄIVÄNÄ PYHÄT TARTTUVAT MIEKKAAN JA TUOMITSEVAT JUURI RAAMATUN MUKAAN JOKA IKISEN PAHAN TEON, SELLAISENKIN JOKA ON SALASSA SUORITETTU.

      Mutta on totta, että juuri tänä päivänä kun on Ilmestys 13 mukainen meno menossa Pirut tuntuvat olevan voitolla erittäin merkittävästi. Taistelun tässä vaiheessa kun salaiset teot eivät vielä ole paljastuneet pahat ovat merkittävästi etulyöntiasemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      82
      7433
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4690
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      73
      4628
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4140
    5. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      71
      4127
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3629
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      61
      3035
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      65
      2752
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1950
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1695
    Aihe