Viimeisiä rippeitä sademetsien alkuperäisväestöltä ovat hupenemassa pian viimeisiin miehiin ja naisiin.
Heillä on ollut onni ja autuus pysyä isojen uskontojen lobbareiden aivopesun ulkopuolella.
Meille nuo taivas,kadotus ja demoniopit tuotiin miekkalähetysten vahvistaminen. Oli viisasta "kääntyä" että sai päänsä pitää harteillaan.
Kristinusko on kuitenkin edistyksellisempää verrattuna vaikkapa Islamiin. Katolilaiset saaavat ehkä ensimmäiset naispapin vastineensa ehkä jo v.3000.
Meillä tiukimmin Raamatun sanan jokaista kirjainta ohjenuoranaan pitävien joukko on kutistumassa vuosikymmen vuosikymmeneltä.
Tänään julkistettiin tieto että tietokone-opetus aloitetaan jo lähiaikoina peruskoulun ala-asteilta lähtien.
Paholainen ja demonit - aivojen tuotantoa
3
134
Vastaukset 3
- kunhan_vastaan
Kaikki, mitä havaitsemme, on myös aivojen tuotosta, niiden reagointia olevaiseen ympärillämme.
Niinpä niin. Itseäni huvittaa suuresti nuo tuomiopäivän pasunistit jotka tavan takaa keksivät suuria ennustuksia luvusta 666.
Profetia palsta on niitä pullollaan.- Eleasar11
Taitaa nuo eristäytyneet kansat olleet aikamoisissa taikauskon pauloissa, jos vähänkin tutustuu niihin kulttuureihin. Ei ne missään paratiisissa ole elänyt. Kaikenmioset ihmisuhrit ja kidutukset on yleistä, mutta kun joku lähetyssaarnaaja on tuonut kristinuskon, on tilanne muuttunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427