Ulkona on 1 aste lämmintä. Päivällä tulee ennusteen mukaan enintään 7 astetta puolipilvisessä säässä. Lunta ei ole.
Pitäisikö nyt laittaa talvikengät jalkaan vai edelleenkö tennareilla mennään?
Pitäisikö nyt laittaa talvikengät jalkaan vai edelleenkö tennareilla mennään?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä kuljen tennareilla kesät talvet. Hyvin tarkenee. Miksei tarkenisi, etenkin urbaanissa ympäristössä? Talvikengät on markkinamiesten kehittämää höttöä, jota voidaan myydä tuulipukukansalle muka tarpeeseen.
Ei vitsi, hauska toi sun vastaus :D
Mitkä ihmeen talvikengät? Käytän ympäri vuoden taktisia maihinnousukenkiä, maailman parhaat kengät kun ovat myös viranomaisten, ensihoidon, pelastuslaitoksen ja sotilaiden käytössä.
https://www.varusteleka.fi/fi/product/haix-airpower-p3/3565
Haixit on urbaanien maiharien kuningas, parempia saa hakemalla hakea
https://www.varusteleka.fi/fi/product/jalas-fantom-drylock/17168
Jalas Fantom drylock on paras joka sään kaikkien olosuhteiden maihari, käytännössä SA-INT m05 hiukan paranneltuna.
https://www.varusteleka.fi/fi/product/mil-tec-taktiset-maiharit-vetoketjulla-nahka-cordura-mustat/6551
Mil-Tecin taktiset maiharit ovat perushyvät karvalakki mallin maiharit. eivät loista millään osa-alueella, mutta niillä kävelee kyllä.
Harmi ettei hyviä huopatossuja enää myydä missään. Eikä potkukelkkoja.
Jep, huopatossutehtailla on tätä nykyä hiljaista kuin... noh... huopatossutehtaalla. Sitä se palkkojen riistäytyminen käsistä teettää. Tehtaat hiljenevät Härmässä ja kaukomaat rikastuu.
rupeaa aamuisin olemaan tiet jäässä.
Sisäänajettu uusia monoja jo viikko.