Onko uusi kaupunginjohtaja Masar pahoinpitelijä?

Tuttua-tyyliä

12

5565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukat

      Ei ole tehnyt rikoksia. Ei hän muuten hakisikaan johtotehtäviin. Ja on muuten oikeustieteen kandidaatti. On puhdas taustoiltaan. Ja viisas, oikeudenmukainen mies.

      • ghegege

        TUossahan se on varsin selvästi esillä. mustaa paperilla. Kylläpä ollaan taas sinisilmäsiä.


    • Ei-oikeen-vakuuta

      >>Ja on muuten oikeustieteen kandidaatti.>>

      Oletkos sitä mieltä että juristin loppututkinto olisi jonkinlainen tae siitä että henkilö on erityisen lainkuuliainen?
      Ainakin hakukone on asiasta pikkuisen eri mieltäkin. Kun googlettaa vaikkapa "asianajajaa epäillään rikoksesta" hakusanoilla.
      https://www.google.fi/#q=asianajajaa epäillään rikoksesta&start=10

      Goggeli löytää oikopäätä 35.300 kpl viitteitä uutisiin jossa asianajajaliiton jäsentä, eli Asianajajaa epäillään rikoksesta.

    • Urat

      Onko hän saanut tuomion? Minkälainen tapaus lienee kyseessä?

    • Nuor-poikanen-on

      Tollanen 34-vuotias sälli on kyllä aikamoinen kloppi. Eikö muka oikeaa kokemusta kaupungin johtamisesta omaavia ollut yhtään hakijoina?
      Nykyinen Torsten Widén on ollut kaupunginjohtajana 25 vuotta. Jos Masar jatkaa saman ajan, hän on lopetellessaan vasta 61 vuoden iläinen.

      Jotenkin vaikuttaa suhmuroinnilta tämä nimityskierros. Jollekin porukalle juuri tämän nimen nouseminen kaupunginjohtajaksi on varmaankin taloudellisesti eduksi jotakin kautta.

    • raatihuoneensivaltaja

      Jaa miksiköhän oli kuulusteltavana? Ehkä siksi että kaupungin ent. kehityspäällikkö T. Keskimäki (joka varmaan tämänkin keskustelun on aloittanut) irtisanottiin, jonka jälkeen hän aloitti oikeusprosesseja jokaista vastaan.

      Kaikissa oikeusasteissa on kuitenkin todettu, että puuta heinää kaikki ininä.

      Masarin osaamisesta en sano mitään, kun en tiedä siitä, mutta säälittävää että tällaista vanhaa roskaa tuodaan tännekin. Kenen tahansa nimen saa vastaavanlaiseen paperiin, eli siitä vaan ilmoittamaan vaikka tuttuja niin teilläkin on linkitettävää! Tuollainen paperi ei sano mitään kenestäkään.

      http://www.loviisansanomat.net/paauutiset.php?id=7089

      • Veljekset-auttelee

        Masar oli sopivasti jo Kirkkonummella Apotti Oy:n hallituksen jäsen, joka hallinnoi 384 miljoonan euron arvoista hankinnassa olevaa Apotti-terveydenhoitojärjestelmää.
        http://www.hel.fi/www/uutiset/fi/kaupunginkanslia/oy-apotti-ab-perusteilla

        Koska Kauniainen kuuluu Apotin tilaajakuntaan, voi Masar kätevästi jatkaa hallitsjäsenointiänsä myös Kauniaisissa.
        Ainahan veljes auttaa samanmielistä veljestä, tällaisissa pikkuhankinnoissa ja niiden hallinnoinneissa.


    • Persut.olis-vastustanu

      Masar valittiin YKSIMIELISESTI uudeksi kaupunginjohtajaksi.

      Kaupunginvaltuustossa on 5 puoluetta, RKP, Kokoomus, Vihreät, SDP ja Kristillisdemokraatit. Masarin valinta oli kaikkien puolueiden YKSIMIELINEN valinta, parhaaksi tarjolla olevaksi kaupunginjohtajaksi.

      • Täältä-sit-pesee

        Lupaan että turpaan sitä, jolle ei tämä tehty päätös muka kelpaa.
        -R.Masa


      • Tyytyväinen11111

        Koska eivät olleet tietoisia Masarin taustasta. Hämmästyttää, että lyhyet työsuhteetkaan eivät herättäneet epäilyksiä. Terveisiä Kirkkonummelta, olemme tyytyväisiä, että hän lähti. Osaaminen ei ollut aivan parasta luokkaa.


    • Anonyymi

      376 Markus Kuotesaho

    • Anonyymi

      suomen julkinen meno kasvaa vuosi vuodelta siksi että meillä on maahanlukijoiden vuoksi hyväpalkkaisia henkilöitä toimimassa,migrissä , kela ja sossutädit tulkit, rajavartiohenkilökuntaa telttamajoituksin ja ruokapalveluineen, yötä päivä toimivat vastaanottokeskukset ensiapuhenkilöstöineen monilla eri paikkakunnilla, terveydenhoitohenkilökunnan lisääntynyt työmäärä matujen sairastelujen vuoksi , heillä hivistä alkaen kaikkea, ..mielenterveyden sairauksiin, Jokainen tulija elätetään kalliit vuokra asunnot sähkölaskuineen, ruokamenot, maksusitoimukset vaatteisiin huonekaluihin, kenkiin, vaunuihin, pyöriin, koulutukset, päiväkoteihin, lapsilisiin, elatustukiin, TYÖLLISTÄVÄT POLIISEJA, lakitupien ja asianajajien ja vankiloiden tuomat menot per pää 100 000 € . kouluissa tapahtuu kauheita , siellä ja muualla jatkuvasti raiskauksia, vaatteet päältävarkauksia, opettajat ahdistuneita, opiskelutulokset heikossa jamassa suurten massakoulujen tuomat ongelmat, katujengitappelut, äärilikkeiden mellakat suurta turvattomuutta kantaväestölle. Suurin osa työttömiä monien vuosien oleskelun jälkeen kun ei kiinnosta opetella kieltä, ei sopeudu kulttuurimme eikä omaksu meidän maamme tapaa elää. EDUSKUNNAN KESKUSTELUISSAKIN AIKA MENEE NÄIDEN ONGELMIEN VATVOMISEEN.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      144
      17302
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      44
      9963
    3. Vasemmistoaate on aatteista jaloin

      Kaikki saavat ja kukaan ei jää ilman. Kuka tuollaista voisi vastustaa?
      Maailman menoa
      29
      5733
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      37
      3156
    5. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2850
    6. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2772
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      52
      2638
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2533
    9. Alexander C. G. riisti demari-Veijolta arvonimen

      "Stubb myönsi 66 arvonimeä ja peruutti yhden arvonimen. Presidentti Tarja Halonen myönsi Baltzarille kulttuurineuvoksen
      Maailman menoa
      34
      1777
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      120
      1684
    Aihe