Milloin palaa eka vastaanottokeskus Suomessa?

Mitä luulette milloin roihuaa ensimmäinen vastaanottokeskus Suomessa? Ruotsissahan noita on jo palanut toistakymmentä.
2276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Niin, milloin palaa? Kuka on se rohkea sankari? Olen seitsenkymppinen isoäiti, en jaksa enää itse toimia. Apua!!!!

Äänestä

Toivottavasti mahdollisimman pian. Ja mielellään monta.

Äänestä

Komppaan. Toivottavasti pian ja mahdollisimman suuri yksikkö. Vieläpä räjähdysmäisen nopeasti, ettei roskat ehdi tuulettua ulos savun mukana.

Äänestä

Toivottavasti ei koskaan, ollaanhan me sentään sivistysmaa. Vaikka tuo päättäjien typeryys välillä koville ottaakin, niin ei sen takia kannata ihmishenkiä uhrata, ei omaansa eikä muiden.

Äänestä
  • Toivottavasti pian. Enää ei saa jahkailla. Sivistysmaa? Mikä se sellainen sivistysmaa on, joka halveksii omaa kansaansa? Moskeijoitakin kohta joka kadunkulmassa.

    Äänestä

  • Eikö Ruotsi olekaan sivistysmaa, sieltä kai se sivistys aikoinaan on Suomeenkin tullut ?

    Äänestä

Lähitulevaisuudessa varmaan.

Äänestä

Varmaan ensi vuoden aikana voi olla todella lähellä. Sitä Suomi perässä mitä Ruotsi ja Saksa edellä.

Äänestä

Tänne tulon estäminen on järkevä vaihtoehto.

Äänestä

Sitten kun MV-lehti saa Espanjasta käsin tarpeeksi pelkoa ja vihaa lietsotuksi.

Kyllä, silloin se pelätty terrorismi on rantautunut Suomeen, eikä sen toteuttaja ole mikään ISIS.

Kuten Pitäjänmäellä jo saatiin nähdä.

Muistutettakoon, että tuhopoltto on rikos. Murhapoltto vielä pahempi. Rasistinen perustelu teolle ei ole lieventävä asianhaara.

Äänestä
  • Uimahallin saunassakin vanhat ukot on raivoa täynnä, kun kehitysmaalaisia
    muslimeja tulee tänne rötöstelemään. Eiköhän kohta joku pyyhkäise haulikolla
    musulmaanilauman matalaksi. Sitten lumipalloilmiön tavoin musulmaaneja
    aletaan listiä ympäri suomea ja muu eurooppa seuraa perästä.
    sorsapaukut on vaihdettu susihauleihin.

    Äänestä

  • näin-siinä-käy kirjoitti:

    Uimahallin saunassakin vanhat ukot on raivoa täynnä, kun kehitysmaalaisia
    muslimeja tulee tänne rötöstelemään. Eiköhän kohta joku pyyhkäise haulikolla
    musulmaanilauman matalaksi. Sitten lumipalloilmiön tavoin musulmaaneja
    aletaan listiä ympäri suomea ja muu eurooppa seuraa perästä.
    sorsapaukut on vaihdettu susihauleihin.

    Uimahallin ukoilla ei ole rahaa omaan saunaan ja altaaseen.

    Kypsykää luuserit sinne, kohta seurassanne on miljoona ulkomaalaista.

    Äänestä

  • Niin on rikos myös noiden terroristien ja pedofiilien tänne päästäminen elämään täällä meidän suomalaisten veronmaksajien rahoilla ja vielä bonuksena rikoksia tekemään.

    Äänestä

  • Tässä nähdään suvakkien ajatusmaailman mielenvikaisuus. Heidän mielestään ISIS-terroristien pääsy Suomeen ei ole mikään ongelma. Kuten ei ole myöskään ne lukemattomat raiskaukset, pahoinpitelyt, uhkaukset jne. joihin turvapaikanhakijat ovat syyllistyneet.

    Ehei, ongelmana on vain uhrin (kantaväestön) asenteet. Esimerkkitapaukseksi annetaan rikos, jonka tekijän kansallisuutta ja motiivia ei vielä ole kerrottu julkisuuteen. Eikö Päivi Lipponen marssikenkineen opettanut näille mitään? Ei ilmeisesti, kun ovat niin tyhmiä.

    Näin se menee. Suvakki on täydellinen vajakki. Hän antaa äärimuslimien raiskata, hakata ja tappaa omaa kansaansa, jotta tuntisi olevansa hyvä ja suvaitsevainen ihminen - melkeinpä yli -sellainen. Mutta kyllä suvakkikin lopulta herää todellisuuteen. Viimeistään siinä vaiheessa kun saa itseä kokea kulttuurisesti rikkaan joukkoraiskauksen tai -pahoinpitelyn autuuden.

    Äänestä

Viime sodan aikana Suomalaiset jopa räjäytteli siltoja vihollisen maahantunkeutumisen vaikeuttamiseksi. Se oli kuitenkin taistelua isänmaan puolesta, paitsi tietysti punikkien mielestä jota taas ovat äänessä welcome- hysteriansa kanssa.

Äänestä

Suomessa on vain kauhea viranomaispelko mutta kun sieltäkin tulee kansanvastaista propagandaa....

Äänestä

Uusimman tiedon mukaan Ruotsissa on jo itseasiassa palanut YLI 20 vastaanottokeskusta tänä vuonna. Tänäänkin paloi taas yksi. Kantaruottalaiset ovat ryhtyneet näköjään tuumasta toimeen.

Äänestä

Taitaakos nim. roihuaa kertoa että mikä se on se ensimmäinen vastaanottokeskus
ja missä? -Niin arvelenkin,en minäkään tiedä mikä oli eka vastaanottokeskus mutta
jos sattuisi palamaan on meillä paljon tiloja sen sijalle :) Joten ei hätää,tilaa ja apua
riittää kaikille.

Äänestä
  • Kuka kysyi missä vaan kysyttiin että milloin. Mites trolli luulet että se jää siihen yhteen? Ei ole nimittäin Ruotsissa ja Saksassakaan jäänyt niin miten se täällä muka jäisi? Ruotsissa tilat ovat jo lopussa. Et taida seurata mediaa hyyskä.

    Äänestä

  • sytyttelevät itse, että pääsevät parempaan asuntoon...

    Äänestä

Ei tätä invaasiota polttamalla voiteta. Kirjoittakaa puolueillenne asiallisesti perustellen mielipiteenne pakolaisasiasta. Saattaahan joku siellä muistaa, kuka heidät on valtaan äänestänyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


roihuaa kirjoitti:

Mitä luulette milloin roihuaa ensimmäinen vastaanottokeskus Suomessa? Ruotsissahan noita on jo palanut toistakymmentä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu