Suomeen on nyt tulossa todella paljon matuja

http://paavotajukangas.com/2015/11/05/suomi-uppoaa-seuraavien-viikkojen-aikana-ruotsin-mukana/

Miten kauan kestämme enää tätä matutulvaa? Tuleeko tilanne eskaloitumaan jotenkin ennenpitkää väkivaltaiseksi?
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos siellä joku nainen on mukana niin viimeisillään raskaana,tulevat hakemaan terveydenhuollon,hyvinpä laskelmoivat,,
Itse en ymmärrä tätäkään että joku viimeisillään raskaana tulee välimeren yli.Kai johtuu kulttuurieroista??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


seuraavat_viikot kirjoitti:

http://paavotajukangas.com/2015/11/05/suomi-uppoaa-seuraavien-viikkojen-aikana-ruotsin-mukana/

Miten kauan kestämme enää tätä matutulvaa? Tuleeko tilanne eskaloitumaan jotenkin ennenpitkää väkivaltaiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu