KIIKARITÄHTÄIMEN RISTIKKO HYYSÄRIN OTSALLA

Ainoa mitä tunnen vetäessäni liipaisimesta on rekyyli.
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sitten heräsit ja huokaillen päästit kissan ulos.

Äänestä
  • Se on kovat lääkkeet, kun antibiootit ei noihin tehoa.

    Äänestä

Miten alas nämä rasismifobian lietsomisyritykset viedäänkään. Tai sitten asialla esipuberteettinen pleikkari-pojannappula joka yritää saada huomiota kovaa esittämällä.

Äänestä
  • Se on 1918.

    Äänestä

Hehehe pissaliisalla on miesmäiset puheet.

Äänestä
  • Ei ole väliä onko pissaliisa vai mies, pääasia että narauttaa hyyskälle kolmannen silmän.

    Äänestä

  • laaki.silmä kirjoitti:

    Ei ole väliä onko pissaliisa vai mies, pääasia että narauttaa hyyskälle kolmannen silmän.

    Rasistireppana pelkää jopa mamulapsia, mutta puskasta huudellaan kovin miesmäisiä.

    Äänestä

  • Hyysärit on tosiaan ämmämäisiä hinttareita.

    Äänestä

75-vuotias vanhus ryöstettiin Nastolassa keskellä päivää
Ryöstäjät olivat "ulkomaalaiselta vaikuttaneita" miehiä.

07.11.2015 13:15, 5395 lukukertaa

Lunasta 20 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Gonzo’s Questiin!

Perjantaina iltapäivällä Nastolan kirkonkylässä ryöstettiin 75-vuotiaalta mieheltä pankkikortti ja rahat hänen ollessaan pankkiautomaatilla.

Paikalle oli tullut punaisella Audi 80 -henkilöautolla kaksi ulkomaalaiselta vaikuttanutta noin 25-vuotiasta miestä. Audi oli 80-luvun mallia ja siinä oli suomalaiset rekisterikilvet.

Ryöstetyn miehen seisoessa automaatilla oli toinen miehistä mennyt hänen vasemmalle puolelleen ja potkaissut häntä vasempaan nilkkaan. Ryöstetyn kääntyessä potkaisijan suuntaan oli oikealle puolelle mennyt mies siepannut pankkikortin. Samalla vasemmalla puolella seissyt potkaisija oli siepannut juuri nostetut rahat, 40 euroa.

Potkaisu ei ollut aiheuttanut vammoja. Ryöstäjät pääsivät autolla pakoon eikä heitä ole vielä tavoitettu.

Poliisi pyytää havaintoja tapahtumasta tehneitä soittamaan vihjepuhelimeen 0295 414 222.

Lähde: Poliisi https://www.poliisi.fi/hame/tiedotteet/1/0/nastolassa_ryostettiin_mies_keskella_paivaa_41181

Äänestä

Poliisi pyytää soittamaan VIHAPUHELIMEEN :)

Äänestä
  • Luuletkos punikinretkujen sinne soittavan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iso.kaliiberi kirjoitti:

Ainoa mitä tunnen vetäessäni liipaisimesta on rekyyli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu