Sanamies
26.1.2005 11:09
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee
Sanamies
30.12.2004 16:17
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee
Sanamies
29.12.2004 20:11
Oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee ja pian.
Sopikoo sinulle se tapaaminen että saamme tämän nimi asian oikeaan päivä järjestykseen?
Sanamies
5.3.2005 21:29
Kirjoita oikealla nimellä
tai veri lirisee
Sanamies
30.12.2004 19:54
oikialla nimellä arska tai veri lirisee
Ja voitko saapua sopimaan tämän nimi asian ihan kahden kesken?
26.1.2005 11:09
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee
Sanamies
30.12.2004 16:17
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee
Sanamies
29.12.2004 20:11
Oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee ja pian.
Sopikoo sinulle se tapaaminen että saamme tämän nimi asian oikeaan päivä järjestykseen?
Sanamies
5.3.2005 21:29
Kirjoita oikealla nimellä
tai veri lirisee
Sanamies
30.12.2004 19:54
oikialla nimellä arska tai veri lirisee
Ja voitko saapua sopimaan tämän nimi asian ihan kahden kesken?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siis Sanamieshän on seinähullu. Viimeksi kun kuulin, hän kertoi kuuluvansa Lähetyshiippakuntaan. Eli ei ole ihan perushellari. Luterilaisistakin löytyy pimahtaneita. Hullu lähetteli ihmisille sähköposteja "Luther Säätiön" nimissä.
Hän ei ole enää ev.lut.kirkon jäsen. Alkoholisoitunut, haki vaimon Aasiasta, joka kyllästyi tyyppiin nopeasti eikä ihme. Puukotkin heiluivat ja nyt "kaikki naiset ovat huoria" -evankeliumia levittää.
Porvoon kuuluisin kylähullu ja poliisin vanha tuttu.
Tein viime keväänä rikosilmoituksen tappouhkauksesta juuri tällä samaisella helluntailaisten foorumilla. Poliisilta tuli ympäripyöreä vastaus. En tee enää koskaan mitään ilmoitusta, en hae poliisilta apua. Voin alkaa kantaa itse puukkoa mukanani ja tarvittaessa myös käyttää sitä.
Niin monet kerrat olen vuosien aikana myös valittanut mm. Sanamiehen, kuin erään Köklönkin terrorisoinnista juutalaisuusfoorumilla. Köklö saa jatkaa siellä edelleenkin, juutalaisilla ei ole oikeuksia Suomessa. Poliisi / ylläpito ei ole tehnyt mitään hänen ja samanhenkistensä poistamisekseen sieltä.
Olenko nyt Sanamiehen tappolistalla? Syy on itselleni hiukan epäselvä. Sekö, että olen klassinen kristitty, enkä tunnusta amerikkalaista helluntaiharhaoppia?
Lisää lahkolaistuotteita:
SAATANAN SIKA KTS
POMMI PERSIISEEN
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13284228
Tyypillistä näille uhkailijoille on, että heidän juttunsa perustuvat nettijuoruihin, joista on syntynyt perätön valhe, jonka sitten muut uskovat "totena".
Näin Helluntaiherätys on aina toiminut mm. suhteessaan Ev.lut.kirkkoon. Se on esittänyt perättömiä väittämiä, suoraan seurakuntiensa lavoilta ja luonut mm. valheellisen mielikuvan luterilaisen kirkon olemuksesta ja opista. Näitä vuosikymmeniä vanhoja valheita saa edelleenkin lukea helluntaifoorumeilla, kuten tälläkin forkalla.
Toisaalla hellarit sitten esiintyvät kuin "ystävät" ja vakuuttavat, ettei hellareissa ja luterilaisissa ole eroa! Tämä on tietysti valhe. Nämä kaksi oppia ovat täysin päinvastaiset ja helluntailaisuus on aina hyökännyt luterilaisuutta vastaan. Helluntaiopetus opettaa nk. vapaan ratkaisuvallan harhaoppia, luterilaisuus sidotun ratkaisuvallan. Toinen kumoaa toisen, eikä näissä ole mitään yhteistä.
Helluntailaiset valehtelevat.
Asian ydin on se, että helluntailaisten opetukset perustuvat todistettaviin valheisiin. Joka on vähänkin perehtynyt teologiaan, tietää mitä ja mikä helluntailaisuus on. Samaten, mitä ev.lut.kirkko tai esim. room.kat.kirkko todellisuudessa opettavat. Tällä foorumilla hyökätään myös room.kat.kirkkoa vastaan, vaikka helluntailaisuus itse on vapaamuurareiden eräänlainen muunnos room.katolilaisuudesta, sekoitettuna luciferismiin, sekä n. 20 kristinuskon kieltämään harhaoppiin.
Helluntailaisia koulutetaan niin Suomessa "Isossa Kirjassa", kuin USA:ssakin, heidän omissa "raamattukouluissaan". Siellä heidät samaten koulutetaan, ennen NL:n, nyk. Venäjän vastaiseen poliittiseen propagoimiseen, rauhanvastaisiksi sodanlietsojiksi Suomessa, sekä vainoamaan toisinajattelijoita mm. suomalaisilla nettifoorumeilla.
Sinun ja minun vaino, KTS, on USA:sta johdettua. Tosin monet näistä, nk. hyödyllisistä idiooteista eivät itse tiedä kuka heidän mieliään manipuloi.
Avainsana amerikkalaisperäisessä ja -johtoisessa helluntailaisuudessa on: "Valheen ja vääryyden kaikella voimalla, murhan hengessä."
Kuka täällä enempi ölisee kuin KTS!!!
Kenellä täällä on rumin kielenkulttuuri? KTS:llä!!
Sitä saa mitä tilaa.....
KTS:llä on oikeus omaan kielenkäyttöönsä.
Ei S24 ainakaan saisi olla helluntaiseurakunta, jossa te rajoitatte ihmisten sananvapautta ja alatte kiusaamisenne kun joku ei käyttäydy teidän naurettavan, tekopyhän lahkonne mukaisesti:
Halelyyjja, halellyyja, veli KTS, eikö herra olekin hyvä? Eikö olekin? Vastaa! Etkö sinä tahdo ylistää herraa? Vastaa! Huomaan, että täällä on eräitä, pahan lapsia, jotka eivät tahdo tehdä parannusta, ojentautua herran sanan ja hänen palvelijoidensa sanan mukaisesti, nöyrtyä. Minä sanon sinulle veli: polvistu Jieesshuksen edessä ja hänen palvelijansa edessä! Väisty saatana! Trrrrr-trrrrr-aaa-mmen, aa-mmmen, kiiittttosssh Jieeshyyss, ammeeeen, trrrr-trrrrr, prkl, stn, sssshhhhh-ssshhhhhh, ameeeeen! Mihin se mies meni? Halelyyja. Jieeshys ajoi hänet ulos pyhien joukosta uhmaamasta herran sanaa! Stn, prsk, prsk Jieshyksen nimessä!
Edellä mainitun kaltaista tekstiä kuultu omin korvin helluntaiseurakunnassa.
Eräässä helluntaikokouksessa, käärmeen sihinänsä lisäksi, evankelistarouva polki jalallaan, tallasi kuin riivaajia, tai mitä lie sittiäisiä jalkansa alla ja päästeli pärskähteleviä ääniä, jotka saattoi tulkita kirosanoiksi.
Itse en mennyt mokoman "esirukousjonoon". Jo kaukaa katsoen teki häijyä. Olisiko pitänyt? "Palata helluntailaisuuteen"?
iunsin yden arskan EI OLUT USKOVAINEN MUTTA LAHJAKAS PUHUJA TYKKASI RAHASTA ja tytoista