Kinkeri jaska

Perinteisen inkiväärijuoman saa valmistettua siten, että keittää inkiväärilastuja miedossa sokuriliemessä. Valmis inkivääri ja sokuriseos lisätään esim. afrivan rooibos tyyppiseen teehen ja lisätään vielä hieman sokuria. Aineet mixataan kuumana ja seikoitetaan huolella.
Juoman voi laittaa jäähtymisen jälkeen johonkin isoon pulloon. Käyttöaikaa juomalla on n. 1-2vrk. Mutta ainakin suutuntuma on itsetehden napakka ja runsas.
Bojot juomalle 7 kautta 10. Hieman gay, mutta menee, jos ei kersku.

5

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syksyinen.yö

      Miten Nälkäkurkiainen olet jaksellut? Vieläkö iltaisin kuumetta? Hyvää syksyn jatkoa sulle!

      • Nälkäkurkiaineneikirj

        Verinen ripulipaska lentää edelleen.
        Löylykauhat on nyt loppu.


      • outo.kurki

        Siis mitä WTF ??


      • Vanha homealtistus on aktivoitunut. Jos joku tarvitsisi hometalon ilmaisijaa. Niin sopisin siihen (1-3kk toipumisajalla). Jatkuva yskä hieman rasittaa ympäristöä. Ite on tottunut jo siihen, että apua ei tule. Siksi kirjoittelin kinkeri jaskan ohjeetkin, että millä keuhkoja voi helliä.


      • MeneHetiRöihin
        Nälkäkurkiainen kirjoitti:

        Vanha homealtistus on aktivoitunut. Jos joku tarvitsisi hometalon ilmaisijaa. Niin sopisin siihen (1-3kk toipumisajalla). Jatkuva yskä hieman rasittaa ympäristöä. Ite on tottunut jo siihen, että apua ei tule. Siksi kirjoittelin kinkeri jaskan ohjeetkin, että millä keuhkoja voi helliä.

        Luulosairaus on vakava juttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      91
      5160
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      172
      4869
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      211
      4078
    4. 215
      3255
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      114
      3105
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      99
      2960
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      125
      1810
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      15
      1649
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      143
      1594
    10. 61
      1359
    Aihe