DIANE NOVAT ROSKIIN!!

Todellakin!!

Olen syönyt muutaman kuukauden diane novaa ja ajatellut lähinnä tulleeni hulluksi. Olen aikaisemminkin kärsinyt masennuksesta, mutta tämä on kuitenkin vähän erilaista. Tutkin netin palstoja ja löysin muutaman, jossa lääkärit vakuuttavat, että ei yleensä sivuoireita. Näin sanoi oma lääkärinikin, että näistä ei yleensä oireita ole!!

Nyt kun luin näitä kirjoituksia niin sanon, että paskan marjat. Diane novat aiheuttavat näemmä monille muillekin näköjään sekä masennusta, että haluttomuutta. Meillä (aikasemmin aktiivinen seksielämä) on näiden pillereiden myötä lakannut lähes kokonaan. Ei vaan vois vhempää kiinnostaa eikä sitten toisaalta juuri tunnukaan miltään.

Pillerit lentää roskiin muuten juuri tasan nyt!!!
4935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koska, sivuoireet ovat niin yksilöllisiä. ei sitä etukäteen voi tietää mitä seuraava pillerimerkki tuo tullessaan vai tuoko mitään.. toivottavasti löydät toisen ja hyvän ehkäisykeinon :)

Äänestä
  • Taitaa olla niin, että hormonaaliset keinot ei vaan sovi meikäläiselle. Olen aina ollu herkkä kaikille hormonaalisille vaihteluille... Yksilöllisiä nämä toki on joo. Mullakin on hyvä ystävä, joka ylistää näitä samaisia pillereitä kun sopivat niin hyvin.

    Äänestä

  • Piia kirjoitti:

    Taitaa olla niin, että hormonaaliset keinot ei vaan sovi meikäläiselle. Olen aina ollu herkkä kaikille hormonaalisille vaihteluille... Yksilöllisiä nämä toki on joo. Mullakin on hyvä ystävä, joka ylistää näitä samaisia pillereitä kun sopivat niin hyvin.

    Itse söin aikoinaan Yasminia ja halut katosivat taivaan tuuliin, tissit kasvoivat, mutta seksi ei tuntunut hyvältä. Mies on tosi tyytyväinen, että lopetin pillerit ja helokkiöljyä syömällä ihoni kunto on taas paranemaan päin. Menkat on kivuliaat, mutta on ihanaa olla oma pilleritön itsensä :)

    Äänestä

Pillereiden sisältämät hormonit ovat aika jytyä kamaa tuolla kaatopaikoilla... jos mitenkään voisit edes harkita että veisit pillerit apteekkiin? Sieltä ne toimitettaisiin edelleenhävitykseen=)

Kiitos jos vaivauduit!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piia kirjoitti:

Todellakin!!

Olen syönyt muutaman kuukauden diane novaa ja ajatellut lähinnä tulleeni hulluksi. Olen aikaisemminkin kärsinyt masennuksesta, mutta tämä on kuitenkin vähän erilaista. Tutkin netin palstoja ja löysin muutaman, jossa lääkärit vakuuttavat, että ei yleensä sivuoireita. Näin sanoi oma lääkärinikin, että näistä ei yleensä oireita ole!!

Nyt kun luin näitä kirjoituksia niin sanon, että paskan marjat. Diane novat aiheuttavat näemmä monille muillekin näköjään sekä masennusta, että haluttomuutta. Meillä (aikasemmin aktiivinen seksielämä) on näiden pillereiden myötä lakannut lähes kokonaan. Ei vaan vois vhempää kiinnostaa eikä sitten toisaalta juuri tunnukaan miltään.

Pillerit lentää roskiin muuten juuri tasan nyt!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu