Hallituksen kyselytunti: Nyt näkee...

..että suomessa on kerrankin hyvä hallitus. Sen näkee opposition edustajien kysymyksistä ja käyttäytymisestä.
Mitään järjellistä vaihtoehtoa ei osata esittää ja ilmeetkin on niinku "pyytelijäpojilla".
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hallitus sai kylmää kyytiä

Äänestä
  • Lyödäänkö vetoa seuraavasta gallubista?
    Litranen tapsapullo vetoa, että hallituspuolueiden kannatus on noussut edellesestä jallubistä?

    Äänestä

Tosi kesyjä kysymyksiä oli tällä kertaa. Lisäksi monet opposition kansanedustajat nyökyttelivät, kun ministeri vastasi. Harvoin sellaista näkee.

Äänestä
  • Marionetti nyökkää aina kun vetäisee oikeasta narusta.

    Äänestä

  • Oppositiossa mietitään että, kannataisiko kannatuksen vuoksi mieluimmin kehua hallitusta kuin moittia?

    Äänestä

Tämä hallitus on Suomen historian huonoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arkakatse kirjoitti:

..että suomessa on kerrankin hyvä hallitus. Sen näkee opposition edustajien kysymyksistä ja käyttäytymisestä.
Mitään järjellistä vaihtoehtoa ei osata esittää ja ilmeetkin on niinku "pyytelijäpojilla".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu