Maan kokoinen kiviplaneetta löytyi melkein naapurista, niin läheltä että sen kaasukehää voi analysoida. Mitä kreationistit sanovat, kun löytyy ensimmäisen elämän merkit joko tästä tai muualta?
http://www.avaruus.fi/uutiset/eksoplaneetat/maan-kokoinen-planeetta-loytyi-39-valovuoden-paasta.html
http://www.avaruus.fi/uutiset/eksoplaneetat/maan-kokoinen-planeetta-loytyi-39-valovuoden-paasta.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Maan kokoinen kiviplaneetta löytyi melkein naapurista, niin läheltä että sen kaasukehää voi analysoida. Mitä kreationistit sanovat, kun löytyy ensimmäisen elämän merkit joko tästä tai muualta?"
Raamattu keskittyy kertomaan elämästä maassa ja taivaassa. Siksi koko asia elämästä jollakin muulla planeetalla ei ole edes pohtimisen arvoista.
Muutama tuhat vuotta vois mennä sinne reissatessa ja sitten sais nauttia 260 asteisesta lämmöstä