Ammattiliitot saisivat kertoa oman mielipiteensä mamutuksesta, niin voisi vetää johtopäätöksensä, kannattaako sinne rahojaan hukata.
Ammattiliitot ovat hiljaa! Miksi?
aysiipi
650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vasemmistopuolueet oudosti kannattavat mamutulvaa, vaikka maassa on suurtyöttömyys!
Ovat näköjään EK:n kanssa samaa mieltä, että työvoimaa tarvitaan kipeästi???
Jokin mättää ja pahasti tässä kuviossa....
Ei todellakaan kannata koskea keppilläkään aiheeseen, kun ei ole pakko.
Ei ole pakko, jos ei halua puolustaa suomalaisia työttömiä.
Mutta eiköhän sen pitäisi olla suomalaisen ammattiliittojen pääasia?!
Miten Naziman puolue voisi vastustaa kehitysmaa muslimien maahantunkeutumista kun ajavat demarimoskeijaakin helsinkiin. Suvaitsevaisuushan suomen nostaa suosta eihän se ole keneltäkään pois paitsi ehkä kantasuomalaisilta itseltään. Kyllä se Allah hoitaa kaiken.
Ammattiliittoihin kuuluvien kannattaa nyt korottaa rohkeasti äänensä maahanmuutosta eikä jäädä sivustakatsojiksi kun työmarkkinoille ollaan dumppaamassa ammattitaidotonta halpatyövoimaa. Vuosikymmenien työ turvallisuuden ja ansioitten puolesta saattaa rapautua hetkessä jos jäädään unelmoimaan kaikkien kansojen tasa-arvosta. Työnantajilla on vahvasti sormensa mukana tässä maahanmuuttobisneksessä.
SDP EI ENÄÄ OLE JÄRKI PUOLUE,EIHÄN SE SUOMALAISTEN ASIOITA AJA! NEHÄN AJAA TUOTA LAITONTA MAAHAN TUNKEUTUMISTA,SYYTTÄVÄT SUOMALAISIA RASISMISTA! SUSANNA HUOVISEN YKKÖS ASIA OLI SAADA KAIKILLE MAAHAN TULIJOILLE ILMAISET TERVEYSPALVELUT,ONNEKSI OLI 1 TERVEJÄRKINEN DEMARI K.RAJAMÄKI! EN TULE ÄÄNESTÄMÄÄN SDP,EI OLE KANSAN ASIJALLE.