Itse epäilen nähneeni.. Törmäsin kaupungilla kahteen henkilöön, jotka tiesivät koko nimeni toista nimeä ja sukunimeä myöten. En siis ollut koskaan tavannutkaan näitä kahta enkä ollut kertonut nimeäni. He puhuivat jokseenkin outoja. Aivan kuin he olisivat tienneet mitä olen kokenut. He myös sanoivat että Jumala johdattaa minua. Jotenkin minusta tuntui etteivät nämä kaksi olleet ihmisiä. Mitä mieltä olette? Oliko kyseessä kaksi enkeliä vai mistä oli kyse?
Kukaan nähnyt enkeleitä?
17
402
Vastaukset
- skinnybob
olisit kysynyt asiasta josta et ole kertonut muille olisivatko tienneet epäilen
- Anonyymi
Kaikki asiat jotka he tiesivät olivat sellaisia joista en ole puhunut kenellekään. En edes lähimmille ystävilleni. En siis ymmärrä miten he ne asiat tiesivät.
- skinnybob
joko kusetat tai olet hullu mutta enkelin täytyy ilmestyä minulle muuten en usko
- Anonyymi
skinnybob kirjoitti:
joko kusetat tai olet hullu mutta enkelin täytyy ilmestyä minulle muuten en usko
En kuseta enkä ole hullu. Miksi kommentoit, jos sinulla ei ole mitään asiaa?
- skinnybob
se mitä sanot ota nauhalle tee rikos tutkinta jos tulos on vielä se mitä väität puhut totta muuten joudumme uskomaan sanaasi ihmisen sanaan ei kannata uskoa tarvitaan todisteet
- tyynentyti
Itselläni olisi kertomus tuontapaisesta kokemuksesta, mutta se taitaa olla liian pitkä kertomus. Outo sekin. Uskon kyllä anonyymin kokemukseen.
Elämä on ihmeellistä!
- hohhoijakkaa
Saattaa olla huijareita tai vikakoodin ajo ohjelmassa ja tästä johtuen menneisyys on kuin nykyisyyttä mutta käännös tuli vahingossa sinulle virheelisenä. Noo, oli miten oli siihen on oikeamman tuntuinen selitys. Se puhe kuulosti siltä mitä halusit kuulla. Voi olla joku aivojen hätähuuto merkki sairaudesta. Mitenkään yli huolestunut ei kannata olla jokaisella on oma kohtalo elämänsä pohjana. Voihan sitä lääkärissä povootettavana käydä jos mieltä askaruttaa kuitenkin mainitsematta tapahtuneesta kun se ei välttämättä liity tähän kokonaisuuteen.
- Anonyymi
En ole sairas. Antaa olla. Ei täällä ole ketään asiallista ihmistä. Eli tämä keskustelu loppuu tähän. Hyvästi.
- skinnybob
miksihän sinä niin tärkeänä itseäsi pitäisit että enkelitkin oikein tapailee
- Näkökulmaa1
Enkelien tiedetään ottaneen ihmisen muodon.
Saattoivat hyvinkin olla enkeleitä jotka sinua rohkaisivat.
Mietin joskus,että kuinka monen ihmisen ohitse olen kulkenut,tietämättä heitä enkeleiksi.
Muistan kun 70 luvulla olin kirjastossa,ja ohitseni kulki mies,ja tunsin hänestä säteilevän rauhaa,kysyin mieheltä onko hän uskova ,ja vastasi hymyillen olevansa.
Sattuu elämässä mukaviakin asioita ja ihmisiä kohdalle joskus. - att2
Lähes jokainen Suomalainen on samassa hengellisessä tilassa.
- missätilassa
Missä tilassa?
- onenkeleitä
Uskon että enkeleitä voi olla myös ihmisen muodossa.
Itse olen nähnyt enkeiltä. Ne olivat hyvin pieniä ja sädehtiviä.
Lensivät ympärilläni ja tanssivat.
Kun ojensin käteni, tuli yksi siihen kädelle.
Se yö oli muutenkin niin ihmeellinen etten ikinä olisi osannut kuvitellakaan omalle kohdalle. - uskovaisettappaa
Toivottavasti et ajele raskaalla kalustolla, vois syyttömien henki mennä enkeleitä väistellessä.
- EnkeliköKosketti
Onko kukaan kokenut enkelin kosketuksen?
Olin sängyssä lepäämässä ja yht'äkkiä tunsin, kun joku olisi painanut käden pääni päälle ja tunsin selvän hellän kosketuksen. Ketään ihmistä ei ollut siinä hetkessä huoneessa samaan aikaan, joka olisi koskettanut.
Uskon, että enkeleitä on ja jokaisella ihmisellä on oma suojelusenkeli.- eikä_maksa_mitään
Kivaa enkeli koskettelee mua sinne.
Mielenkiintoinen teksti. Ei kannata välittää jos jotkut tulee haukkumaan idiootiksi täällä. Joillakin on vain liikaa aikaa. Kyllä täällä löytyy niitäkin jotka asiallisesti osaa keskustella.
Uskon et voisin itsekkin törmätä vastaavanlaisiin olentoihin, mutten halua. Ehkä pelkään liikaa, ehken koe sitä vielä tarpeelliseksi. Mutta hyvä että jotkut täällä törmäilee enkeleihin, ainakin antaa inspiraatiota muillekkin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1532561Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy232240Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1962122Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82551618Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1381337Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861194Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021148Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har17962- 84937
Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään45920