On ongelmallista.
Tässä esim. kuka on oikeasti nikin takana?
7sinettisormus
13.11.2015 0:54
Uusi
(sinetti) Shalom rakkaat ystävät! Näin kuvan jossa kaikki rakastivat toisiaan. Lähimmäinen oli lähimmäiselle hyvä. Se oli merkki minulle että kannatan tasa-arvoista avioliittoa. Rakkaus ei ketään tapa. Rakastaa saa ketä vaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13934201/kirkolliskokous-paatti-homoja-ei-vihita!
Älkää käyttäkö toistenne nikkejä!
13
113
Vastaukset
- RakastaLähimmäistä
7sinettisormus ei ole rekisteröity nimimerkki joten kuka vaan voi käyttää sitä. Sitäpaitsi tuohan oli sympaattinen viesti. Lähimmäisen rakkaus on tärkeää.
- Totuusonkylläkinettä
Jos haluaa esiintyä toisen käyttämän nikin suojassa, on pahasti pielessä ihmisessä.
- 7sinettisormus
Totisesti, viestin sisällöstä huolimatta, tämä ei ole aloitukseni, niinkuin ei ollut eilen tehty aloitus; Johannes 14. Mikä tosin oli hyvä viesti myös, joku haluaa olla "kaksoisolentoni". Mutta parempi olisi keksiä oma identiteetti eli nim.merk. Miksi kirjoitella toisen siiven suojassa?
Rakas, Jumalan lapsi . . . sinettisormus !
TOISTAN TAAS . . . Jumalan tahto ---> REKISTERÖI NIMIMERKKISI . . . !
----------------------------------------------------------------------------
? KANNATTAISIKO - VARATA - ITSELLENSÄ JOKU MIELEINEN . . . NIMIMERKKI . . .
. . . JOTA VOISI KÄYTTÄÄ . . . PELKÄSTÄÄN ITSE . . . !
MIKSI jätätte . . . NIMIMERKKINNE . . . HEITTEILLE . . . toisten riepoteltaviksi ?
Rekisteröikää nimimerkkinne . . . :-)
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13880902/naky---quotpahuuden-kiertyma---quot#comment-81214762
********************************************************************
Jumalan_henkäys
14.10.2015 10:10
Rakkaat uskon siskot ja veljet !
KIRJOITAN TÄHÄN . . . Jumalan tahdon . . . jota TOTEUTAN.
----------------------------------------------------------------------------
Jumalan_henkäys
11.10.2015 18:24
Rakkaat uskon siskot ja veljet !
***** KIRJOITIN: "varastaa NIMIMERKKEJÄ" ---> LUIN . . . MITÄ KIRJOITIN . . . !
MITEN VOI . . . VARASTAA . . . NIMIMERKKEJÄ . . . joita ei kukaan omista . . . ;)
----------------------------------------------------------------------------
? KANNATTAISIKO - VARATA - ITSELLENSÄ JOKU MIELEINEN . . . NIMIMERKKI . . .
. . . JOTA VOISI KÄYTTÄÄ . . . PELKÄSTÄÄN ITSE . . . !
MIKSI jätätte . . . NIMIMERKKINNE . . . HEITTEILLE . . . toisten riepoteltaviksi ?
Rekisteröikää nimimerkkinne . . . :-)
********************************************************************
VAROITAN TUOSTA keskustelusta ---> SAIRAS . . . Älä lue . . . jos et halua lisää pahoinvointia !
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13876655/mahtaa-jollain-olla-paljon-nikkeja-hallussa!#comment-81178293
********************************************************************
Kirjoitin nyt Jumalan tahdon, niin kuin Hän tahtoi.
Mitä et tiedä . . . se joskus kerrotaan.
Siunausta ja Herran rauhaa !- linkkieitoimi
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13876655/this-message-has-been-removed-by-admin-
Pahus. Sivua ei löytynyt.
Tarkista kirjoittamasi osoite ja yritä uudelleen. Mikäli arvelet että kyseessä on meidän virheemme, hae apua opastussivuiltamme.
- Jarmo__EiKirj
Hyvin lyhyessä ajassa maailmamme on rappeutunut tähän moraalin tasoon. Jos vaikkapa katsoo mainoksia -70 ja -80 luvuilta, niistä paistaa tietty vilpittömyys, joka taas tätä nykyä heijastuisi mahdollisuutena vilppiin. Silloin jos outo mies jututti pikkupoikaa, pojan äidin tullessa sitten paikalle, nämä vaihtoivat pari sanaa ilmoista ja ehkä yhden pojasta. Nykyään mies olisi saanut oikopäätä potkun kiveksille.
Muistan ajan oikein hyvin vielä -80 luvulla kun ravintolassa saattoi maksaa satasella ja jättää vaihtorahat pöytään, kun kävi tanssimassa. Kukaan ei niihin koskenut. Tänään puoliksi juotua lasia ei edes voi jättää pöytään ellei halua maistaa silmätippoja.
Ihmisten moraali on kadonnut ja laittomuus tullut tilalle. Tämä on jo molemmin puolista, kaikki epäilee kaikkia ja useimmat ansaitsevat jo valmiiksi ne epäilykset.
Avoimella kristityllä ei ole sijaa enää tässä maailmassa!- 7sinettisormus
Totta puhut Jarmo, tuota samaa olen useasti sanonut minäkin. Kun siirryimme 2000 luvulle, alkoi maailma muuttua nopeaa vauhtia, itseasiassa valtavaa muutosta alkoi tapahtumaan joskus 2010 (noin), tämä ei ole enää se sama maailma johon synnyin, vaan kauhea pahuus, kaikissa muodoissaan on astunut kehiin ja olenkin muutamasti sanonut, että laittomuuden lapsi on tullut maailmaan .... mikään ei ole enää pyhää...
- neErot
Olet niin innokkaasti puolustanut palstamuslimia, että katsele nyt sitten muslimin uskonsyvyyttä palestiinan ohella Pariisissa.
Kenen joukoissa seisot? - NytAsiaan23
neErot kirjoitti:
Olet niin innokkaasti puolustanut palstamuslimia, että katsele nyt sitten muslimin uskonsyvyyttä palestiinan ohella Pariisissa.
Kenen joukoissa seisot?Eipä tälläkään foorumilla ole totuutta peräänkuuluttanut moni.
Kaikki stanan juonet hyväksytään, eikä veli ja sisar kristityksi tunnustautuneenakaan erottaudu valheesta, eikä valheenpuhujista.
Vastustakaa pkelettä. - Jarmo__EiKirj
Mistähän nää kaks "neErot" ja "NytAsiaan23" oikeen puhuu, en ymmärrä. Puhukoon.
- JeesusonHerramme
Hyvä ja paha. Kumpaa puolustat?
kenen lippua heilutat?
- 7sinettisormus
Minun tapani kirjoittaa täällä, on ollut hyvin selvä. Kerron sen minkä Herra on antanut, näky tai uni ja sitä olemme availleet, Herran sanaan viitaten. En muista aloitusta, jossa otan kantaa johonkin maailmalliseen asiaan, se ei ole tehtäväni, kuuliaisena tuon sen mikä minulle on annettu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393