NATO ei vaikuta asepalvelukseen Suomessa

Natolla ei ole mitään merkitystä asepalvelukseen Suomessa ja Ruotsissa.

Kummassakin maassa on oma järjestelmänsä.
Natolla ei ole siihen vaikutusta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kesällä palvelukseen aivan normaalisti.

Syksyn kutsunnoissa ei ole ilmennyt mitään erityistä.
Tiltut valehtelevat kuten aina.

Äänestä
  • Juurikin näin!!

    Äänestä

Avaaja on aivan oikeassa. Epämääräiset vastavalkeat ja ********sivustot tietysti yritävä myös tässä kääntää mustaa valkeaksi.

Kas se mikä onnistuu rajoitetun informaation Tiltulassa ei van pure täällä.


Sorry Tiltut

Äänestä

valehtelun pakko. On kiero luonne ja tarve vastustaa länsimaita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai-Ruotsissa kirjoitti:

Natolla ei ole mitään merkitystä asepalvelukseen Suomessa ja Ruotsissa.

Kummassakin maassa on oma järjestelmänsä.
Natolla ei ole siihen vaikutusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu