Juha Ahvio luennoi 28.9.2015 Helsingin Kristillisen mediakeskuksen huipputärkeässä kaksiosaisessa opetusillassa kahdesta äärimmäisen ajankohtaisesta aiheesta. Molemmat luentoäänitteet kannattaa hankkia ja kuunnella yhtenä kokonaisuutena. Tällä ensimmäisellä äänitteellä puhuja käsittelee Euroopan tämänhetkistä pakolaiskriisiä ja sen taustoja. Puhuja ottaa kantaa Euroopan ennenkuulumattoman laajojen väestöliikkeiden luonteeseen ja osoittaa, että kyseessä ei ensisijaisesti lainkaan ole pakolaisilmiö, vaan harkittu massamaahanmuutto, jossa on kyse suoranaisesta invaasiosta.
https://www.youtube.com/watch?v=WBWjcQq09-Y
https://www.youtube.com/watch?v=WBWjcQq09-Y
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt kuuntelemaan asiaakin välillä.
Tämä on HYVÄ linkki! Ahvio on asiantuntija. Kuuntelen hänen kasettejaan ja luentojaan erittäin mielelläni aina. ElisaR
Harvoin saa kuunnella näin asiallista ja todellista asiantuntijaa kuin mitä häviö on. Hän tutkii paljon ja on älykäs.
Me kunnon kristityt toki tietenkin toki toivotamme pakolaiset tervetulleiksi. Muiden mukana tässä videossamyös Patmoksen Pasi Turunen (0:43 winks ;O) winks ) posmottakoot ahviot sun muut mitä tahansa:
https://www.youtube.com/watch?v=X6fXSGxyZL0
HYVÄ!
Kristityllä on juutalaiset juuret, juutalaisten kirjoittama Raamattu, joka kertoo juutalaisista ja juutalaisesta Jeesuksesta Kristuksesta, syntien sovittajasta ja Vapahtajasta.
Amen.
3. Ja minä siunaan niitä, jotka sinua siunaavat, ja kiroan ne, jotka sinua kiroavat, ja sinussa tulevat siunatuiksi kaikki sukukunnat maan päällä."
KTS (Ei kirj.)1.9.2014 21:370 SULJE
No sitten loppuu myös israelfanitus tasan tähän paikkaan.
ja jos ei, niin täältä pesee edelleen!