Miten vanhuksille hoitoa?

Mistähän saisimme veromarkkoja hoidattaa vanhuksemme? Rikkailta...
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jostain kummasta nyt löytyy rahaa jakaa vaikka
omat kansalaiset asuvat mädäntyvissä taloissa.
Ei kai sitä vaan säästetä.
Suomessa jos joku rikas haluaa eläkkeelle
terveenä niin varmaan pääsee.
Voi vittu tätä yhteiskuntaa mihin se on mennyt.

Äänestä

Nostetaan veroja, ei ole varaa matkustella -> ei tartte valtion varoja auttaan turisteja takasin kotiin jne.... näin rahat voitaisiin ohjata vanhusten hoitoon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äiti kirjoitti:

Mistähän saisimme veromarkkoja hoidattaa vanhuksemme? Rikkailta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu