Siis selittäkää mulle, miks jotkut suomalaiset naiset ja feministit haluavat tänne islamia jos kerran sanovat puolustavansa eläinten oikeuksia (halal-teurastus aika raakaa), vihaavat naista alentavaa kulttuuria jne? Mistä tää ajattelutapa kumpuaa?
Selittäkää nyt
Mitäihmettä-
1967
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei tuota järjellä pysty selittämään. Yhtä epäloogisia ovat anarkistihörhöt. Islam on ateistivasurianarkistien pahin vihollinen. Heikäläiset listitään ensimmäisten joukossa, jos islamismi leviää maahan.
Ei jaksa lukee. Lyhytnoveleille on oma palsta.
ne luulee että ne on niiden omia lapsia
Semmosta se on kun on riittävän paljon kusta päässä.
Rakastan tätä pohjoista,monikulttuurista kotimaatani myös siksi että se a-
voimena pohjoismaisena yhteiskuntana suo oikeuden myös vähemmistölle
saada äänensä kuuluville :)
Onhan se tosiaan Suomessa hienoa, että sinäkin, hyvä Bror-Erik, voit ilmaista edustamasi vähemmistön arvokkaan mielipiteen Suomi24 -palstalla.
Mutta ensiarvoisen hienoa että myös natsien kuppikunta pannaan merkille
kun puhutaan monikulttuurisesta yhteiskunnastamme :) Tosin het mainitaan
marginaalissa johon ovat itsensä ajaneet hullutuksillaan, kannatuksensa
pikku hiljaa sulaessa kohden ääretöntä älämölöä.Pidot paranee näämmä
kun ystävät vähenee mutta marginaalissa merkityksetön mölinä on i-
han kunnia-asia yhteiskunnan toimivuuden kannalta :) Da!
Yrittäisit Bror-Erik käyttää sitä tietoteknistä laitettasi siten, että kirjoituksesi olisi luettavaa ja vaikuttaisit edes hiukan uskottavammalta naurettavilla natsisepustuksillasi.
Imeksi sie ylähuultais ;)
Liikaahan se olikin vaadittu. Itse olet ilmeisesti imeksinyt jo konjakkipullosi pohjia myöten.
Varmasti rälssikansanosamme edustaja rakastaa tätä svekokratiaa, jossa hurrit on nostettu etuoikeutettuun asemaan! ;-)
Mutta samalla hän vastustaa kivenkovaan, että MUUT vähemmistöt saisivat samat etuoikeudet kuin hurrit. Koska se johtaisi siihen, että millekään ryhmälle ei annettaisi etuoikeuksia.
Olen kokenut kieliaktiivi ja tiedän tasan tarkkaan suomenruotsalaisten aktiivien mielenlaadun. Hurrien etu menee aina yleisen edun edelle. Suomenkielisen pääväestön oikeuksien halveksunta rehottaa.
HOMOT JA MUSLIMIT HELVETTIIN!
Siinäpä oiva esimerkki edellä suomalaisen sivistyksen polulle kiveksi johon
emme kompastu.Homot ja muslimit helvettiin huutaa tämä onneton apua.
-Ehkä pojan kannattaisi kasvaa täysikäiseksi ennen seuraavia lausunto-
jaan jotta niihin saattaisi vakavasti suhtautua.Hyvää kehittymistä ja yötä
oikea-jumalanatsi,palaan asiaasi ensi huomenna :)
Olet oikeassa, että kyseinen "homot ja muslimit helvettiin" huuto ei edusta minkään sortin sivistystä. Siinä on myös paradoksi, jota huutaja ei tiedosta. Huutaessaan hän ei tiedosta, että samalla tulee tukeneeksi toista noista ryhmistä, nimittäin muslimeja jotka toivottavat homot helvettiin paljon kiivaammin ja konkreettisemmin kuin tämä ajattelematon huutelija. Oikeastaan hänen kannattaisi jättää huudostaan tuo "muslimit" pois ja liittyä heidän riveihinsä, jos haluaa oikeasti vastustaa homoja. Sivistyneessä länsimaisessa yhteiskunnassa hän ei saa tukea homovastaisuudelleen, mutta jos hän osaltaan lisää islamistien kannatusta maassamme, hänen toiveensa homouden kriminalisoinnista tulee toteutumaan.
Aivan samoin kuin tämä huutelija, sinäkin olet skitsofrenisesti ristiriidassa omien näkemystesi kanssa. Antaessasi tukea islamille, tulet ymmärtämättömyyttäsi vastustaneeksi homojen oikeuksia. Islamin suosion kasvu tulee väistämättä heikentämään homojen ja monien muidenkin, kuten vaikka naisten oikeuksia. Ihanteesi monikulttuurisesta rinnakkaiselosta ei toimi kaikkien kansanryhmien välillä, vaikka me suomalaiset olisimme valmiita elämään sovussa kaikkien niiden kanssa, jotka myös haluavat "elää ja antaa toisten elää", on olemassa paljon ideologioita ja kansanryhmiä, joille sellainen ajattelu ei sovi, ymmärtämättömyyttäsi näet suomalaisten hyvin vähäisen suvaitsemattomuuden, mutta suljet silmäsi väestönryhmiltä, joiden suvaitsemattomuus on paljon suurempaa, ekä heillä ole sen kummemmin halua kuin edellytyksiäkään muuttua suvaitsevaisiksi, kannattamansa arvo- ja aatemaailman vuoksi.
Mitä tulee monikulttuurisuuteen, niin se on suurimmillaan ja parhaimmillaan vain silloin, kun eri kulttuurit ja kansat asuvat omissa maissaan. Kaikkialla missä ne on sekoitettu, kulttuurit ovat myös menettäneet itsestään suuren osan ja siltikin yhteiskuntaan on jäänyt krooninen tulehdustila väestöryhmien välille, kuten vaikka Yhdysvalloissa, jossa esim. mustien suhteellinen osuus rikoksista on moninkertainen valkoisiin nähden. Syyksi voidaan selittää mustien köyhyys, valkoisten ja koko yhteiskunnan rasismi ja syrjintä tai joku muu tekijä, mutta joka tapauksessa se on selkeä osoitus siitä, etteivät kulttuurit ole sopeutuneet yhteen.
Maailma oli ennen monikulttuurisempi, kun kulttuurit elivät omissa kansallisvaltioissaan, toki se on sitä vahvasti edelleenkin. Jokainen itselleen rehellinen tiedostaa, että monikulttuurisuus vähenee ja häviää maailmasta ne sekoittamalla. Olen samaa mieltä kanssasi, että kulttuurit ovat rikkaus ja ne tulisi säilyttää. Ratkaisukin sisältyy tähän kirjoitukseeni, sen ymmärtämiseksi ja todeksi toteamiseen ei tarvita erityisen suurta älykkyyttä, mutta kylläkin aatevapaata rehellisyyttä.
Loistava kirjoitus. Viittaa jonkinlaiseen jakomielitautisuuteen, kun homoseksuaalit ja feministit puolustavat islamisaatiota ehkä keskimääräistä enemmän, vaikka islam suhtautuu paljon tiukemmin molempiin ihmisryhmiin.
Voisiko joku homoseksuaali tai feministi selventää, miksi puolustaa islamisaatiota?
Kantasuomalaiset naiset, jotka eivät kiinnosta länsimaisia miehiä, kelpuuttavat paremman puutteessa nämä barbaarimiehet. Kukaan itseään kunnioittava länsimainen nainen ei alistu näiden miesten naista alistavaan kohteluun. Kukaan normaali suomalainen nainen ei myöskkään ole kiinnostunut pakolaisstatuksella Suomeen tulevaan mieheen. Vain ns. hylkiöille kelpaa tällaiset miehet huom. joutuvat näiden elättäjiksi ja orjan asemaan. Ilmeisesti myös huonon kasvatuksen naaneet nuoret tytöt, joita ei ole kotona ohjeistettu, saattavat sortua näiden juippien vietäviksi. Tulevaisuusnäkymät ovat todella heikot tällaistenmiesten kanssa ja olisi mielenkiintoista nähdä näiden naistenkasvot ja vartalo, joille nämä barbaarimiehet kelpaavat, luulen, että ovat jonkin sortin seinäruusuja. Säälittävää. Kun näin sen videon, jossa maahanmuuttoviraston nainen antoi tällaisen mieslauman näpelöidä itseään ja he pitivät tätä naista täysin pilkkanaan, niin ymmärsin, että tuonne hakeutuu töihin naiset, jotka kaipaavat miesten huomiota ja koska eivät ole sitä muualta saaneet, niin näiltä partalapsilta sitä saa ja paljon muutakin tarvittaessa.
Naiset, jotka eivät saa kunnon miestä, niin miehen puutteessa heille kelpaa tällainen islamistimies. He elävät miehen puutteessa ja nyt heillä on vara valita, niin paljon on seurustelukandidaatteja. Voitte kuvitella, kuinka otettuja nämä naiset ovat. Mitään muuta järjellistä selitystä tähän ei ole. Nämä naiset ovat sänkykumppania vajaa.
Oikea diagnoosi. Juuri sen vuoksi heistä on tullut feministejäkin, kun he eivät ole ulkoisen ja/tai henkisten ominaisuuksiensa vuoksi oikein kelvanneet suomalaiselle miehelle. Sitten kun maahan tulee tyyppejä, joille kelpaa mikä vain lämmin reikä ja jotka vielä liehakoivat ja mairittelevat naisia silloinkin, vaikka pitävät niitä rumina, niin feminismi jää kun lopulta kelpaa jollekin.
Homoseksuaaleilla saattaa motiivina olla se, että vaikka islamilainen yhteisön on näennäisesti homoseksuaalisuutta vastaan, käytännössä tiedetään että homosuhteet ja -seksi on varsin yleistä noissa maissa, kenties jopa paljon yleisempää kuin meillä.
Koko kommunistien konkka-ronkka täytyy saada eduskunnasta pois. Valitettavaa on että demarien kannatus on noussut ja persujen laskenut. Huomatkaa että asiat ovat toisin miltä näyttää esim. hallituksessa. Vihervasurit pysyköön kapinan aikaisissa taisteluhaudoissa niin hyvä tulee.