Lakko alkaa, porvari ei saa kohta Kauppalehteään

Postilakko alkaa huomenna klo 16:00, uudenmaan porvarit joutuvat pian lukemaan vanhoja Roope Sedän taskulehtiään.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eiköhän Sipilä lopeta lakon, kun huomaa, että Aku Ankka ei tullut.

Äänestä

Ei sitä paperiversiota ole enää kaivannut pitkään aikaan

Äänestä

Mummot eivät saa joulukorttejaan, lapset eivät saa sarjakuvalehtiään, eläkeläiset eivät saa ET-lehteään.

Kiitti vitusti ahneet AY-pamput kun taas kerran yllytitte ihmiset yhteen turhaan lakkoon!

Äänestä
  • Ay-mafia on onnellinen vain silloin, kun saa aiheuttaa tavallisille ihmisille harmia ja pahaa mieltä!

    Äänestä

  • vanhasmatti kirjoitti:

    Ay-mafia on onnellinen vain silloin, kun saa aiheuttaa tavallisille ihmisille harmia ja pahaa mieltä!

    Tietääkö selvästi sarkastisesti kommentoiva kauniiden ihmisten kykypuolueen kannattaja edes minkä syyn takia postin työntekijät nyt lakkoilevat?
    Jos tietää niin ei varmasti halua ymmärrettävistä syistä siintä suurta numeroa pitää.
    Ei sen puoleen ei siintä ole valtamediassakaan näiden toisarvoisten aspektien toitottamisen ohella paljoa ääntä pidetty, eikötä vain?

    Äänestä

Työläisten lapset ei saa halvalla ebaysta ostettuja joululahjoja. Sen vuoksihan lakko on joulun alla. Toivottavasti raha riittää toisiin joululahjoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovkk kirjoitti:

Postilakko alkaa huomenna klo 16:00, uudenmaan porvarit joutuvat pian lukemaan vanhoja Roope Sedän taskulehtiään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu