Ruotsista tulossa vieraita

600–700 flyktingar trängs inne på Malmömässan där Migrationsverket just nu bedriver verksamhet för att registrera alla asylsökande. Enligt polisen försöker folk ta sig ut via nödutgångarna.

Malmössä pakolaiset kieltäytyvät rekisteröinnistä ja ovat transit-matkalla Suomeen ja Norjaan
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi paska. Ja meidän päättäjät miettii toimia vasta marraskuun loppuun, mäntylä ja orpo sanoivat äsken uutisissa.

Kohta men rajalle itse

Äänestä

Kommentoi aloitusta


välkommenvain kirjoitti:

600–700 flyktingar trängs inne på Malmömässan där Migrationsverket just nu bedriver verksamhet för att registrera alla asylsökande. Enligt polisen försöker folk ta sig ut via nödutgångarna.

Malmössä pakolaiset kieltäytyvät rekisteröinnistä ja ovat transit-matkalla Suomeen ja Norjaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu