Euroopan eliittijoukot kävivät Pariisin esikaupunkialueella sotaa Isis epäiltyjen kanssa ja ampuivat 5000 laukausta.
Onko uskottava että euroopan eliittijoukoilla ei ole esim, tainnutuskaasua, tarkkampujia, tai esim vain aikaa? ja pitikö sinne ylipäätään mennä kolonnan kanssa?Sanoisin että tää tämmönen ampuminen kuulostaa jo pahemman luokan vitsiltä ja osaamattomuudelta.
Onko uskottava että euroopan eliittijoukoilla ei ole esim, tainnutuskaasua, tarkkampujia, tai esim vain aikaa? ja pitikö sinne ylipäätään mennä kolonnan kanssa?Sanoisin että tää tämmönen ampuminen kuulostaa jo pahemman luokan vitsiltä ja osaamattomuudelta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Työllistää patruunoiden valmistajia. Rikkautta
Tämä oli kyllä hyvä pointti, eihän yksi taiunnutuskaasupanos työllistä yhtä paljon väkee, eikä ole yhtä jännää.
Eliitijoukko oli varmaankin hyvin vihaisia, (huonosti koulutettu) siitä tämä silmitön tulitus joksi tätä varmaankin vois kutsua.
Sattaa olla että terroristeilla olis ollut kaasunaamarit, mut sit peliin vesitykki, tuskin heillä sukellusvarusteita olisi ollut.
"siitä tämä silmitön tulitus joksi tätä varmaankin vois kutsua."
Allahin saatananpalvojien kyseessä ollen "silmitön tulitus" kuuluu aina asiaan.
Toisaalta, ne piirittäjätkö siellä vain itsekseen ampuilivatkin, tä..?
Jep, mutta piirittäjät olivat jo voittaneet kun olivat piirittäneet, eiköhän siinä vaiheessa anneta vihollisen tyhjentää aseet ihan rauhassa eikä vastata tuleen, 5000 PIIRITTÄJÄN laukausta! moniko tajuaa kuinka paljon se on varmasti liikaa, kun pari savukraanaattia olis riittänyt.
tähden - onhan sentään kohta 8 miljardia ihmistä, joista yli puolet köyhiä.
Tämä oli varmaan uuden tyylin osoitus, kaikkiin terroristeihin vähintään tuhat laukausta ja niin viha sulaa, mut eihän siinä oikeiasti mitään järkeä ole, kun onhan elävä terroristi aina arvokkaampi kuin kuollut.
Kyllä piiritystilanteessa voittaja on aina piirittäjä, ellei ne ole tosi tyhmiä.
Pisti silmään tämä kuva erikoisjoukkojen ampumataidosta...osumatarkkuudesta...
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03504/Forensics_search_3_3504224b.jpg
Tietenkin kun ammutaan sokkona kulman takaa, tarkka-ampujia ei ilmeisesti ollut nyt saatavilla ei ehditty ottaa käyttöön kun oli niin kiire, kiire mihin? pidätyksiä on tietenkin tehtävä ja nopeasti vaikka ruumisäkkeihin.
Vedän äskeisen kommenttini takaisin,oli varmaan ammuttu vaihdin sarjatulella, my bad
http://www.loviisansanomat.net/lue.php?id=6310
harvoin saa ammuskella kaupungissa. tilaisuus kannattaa käyttää viimeseen asti
Jep, tositilanne on niin jänittävää että ei enää muisteta mitä on opetettu, jotenkin näin sen on pakko olla.
Tässä tulee hieman epävarma olo, näyttää nuo terroristit olla sotataidoissa askeleen edellä.
Niinpä, sen takia ne kaikki pitäisi niittaa jo rajalle ja ripustaa jaloistaan roikkumaan lähimpiin lyhtypylväisiin varoituksiksi muille maahantunkeutuville islamisteille.
Tämä oli sitten sitä ns, törkykirjoitusta. Juttuhan on vaan niin että ihmiset uskoo näköjään ihan mihin vaan aina näkymöttömistä jumalista saunatonttuun, ja nykyään taitaa kaikenmaailman UUTIS propagandakin mennä läpi vaikka päälle kustais samaan aikaan.