jumala loi auringon tietääkö jumala

kuinka fuusio toimii eihän jumalan tarvitse mitään luonnon lakeja noudattaa vai tarviiko
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakaan Raamatun perusteella emme tiedä, millä tavoin Jumala auringon loi.

Luomakunnan ilmoitus kertoo, että antamalla avaruuden kaasu- ja pölypilven tiivistyä, jolloin sen keskelle syttyy itsestään vetyfuusio. Ihan luonnonlakien mukaan.

Äänestä
  • Raamatusta voimme päätellä, että Jumala loi auringon samanlaiseksi "valoksi" kuin kuunkin, vähän isommaksi vain.

    Sitä vaan en vieläkään tiedä, mistä se valkeus tuli kolme päivää ennen näiden valojen luomista, ja miten kasvit elivät ennen aurinkon (ja kuun) taikomista.

    Tieteenharrastaja hei: Raamatun mukaan maa oli olemassa jo ennen tuota ja kaikenlaisia kasvejakin täällä oli jo ennen aurinkoa. Ja puut tuottivat hedelmääkin jo ennen auringon luomista. (Tiedän kyllä ettet usko genesikseen.)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skinnybob kirjoitti:

kuinka fuusio toimii eihän jumalan tarvitse mitään luonnon lakeja noudattaa vai tarviiko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu