Turvapaikkakustannukset 1,5 miljardia

"Erkki Virtanen turvapaikkakustannuksista: "Voivat nousta 1,5 miljardiin euroon".

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112020699807_uu.shtml

Vähän lisää rahaa, niin saisimme puolustusvoimille uudet hävittäjät.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi on rikas maa, kyllä tuohon on varaa. Asiantuntijoiden mielestä nämä pakolaiset ovat siunaus kestävyysvajeen kannalta. Mitä enemmän heitä tulee sitä parempi. Toivokaamme että ensi ja tänä vuonna tulee ainakin sata tuhatta jotka tänne jäävät. Kun perheitä yhdistetään saamme satoja tuhansia uussuomalaisia. Vähän väriä suomalaiseen katukuvaan, se on kansainvälistä meininkiä!

Äänestä

Siihen on rahaa, muuhun ei!
Pakolaiset on ennenkaikkea hellveetin hyvä bisnes.

Äänestä

Olkoon vaikka kymmenen miljardia, niille kyllä annetaan ja sitä paremmin politiikkojen ja heidän sukulaistensa turvapaikkabisnekset pyörivät. On se helppoa yrittämistä, kun valtio antaa rahaa kuorma-autokaupalla, ei ole tulevaisuudesta huolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi_nousuun kirjoitti:

"Erkki Virtanen turvapaikkakustannuksista: "Voivat nousta 1,5 miljardiin euroon".

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112020699807_uu.shtml

Vähän lisää rahaa, niin saisimme puolustusvoimille uudet hävittäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu