Neiti Kuivalainen 2 lapsen äiti nykyään? Ja millainen maine oli Keravan aikoina?
Missä vaikuttaa?
8
271
Vastaukset
- Kerroppa
Kuka kysyy?
- Raneonkingi
Keravan kolli kyselee.
- isoumpihetero
Mulla on kaks lasta, molemmat jo aikuisia.
Vähä kirvelee, kun ei mua kukaan koskaan kaipaa.
Tulee sellanen hylätty olo.... nyyhkiö.
Ei edes se edellistalven rengasliikkeessä bongattu upea Paula. =)
Sua mietin vieläkin. - rakastan.pumpsia
Emmä tommosesta Kuivalasesta välitä tippaakaa, olkoon missä on. Mutta missä on PUMPSI? Soli ennen kaupassa töissä ja sillä oli jo sillon kivat tissit. Missä se on nyt ja onks tissit kasvaneet lisää?
- Hilaarilaa
Missä on Siru? Siru anto ymmärtää muttei ymmärtänyt antaa. Mehän tyhminä aina tarjottiin baarissa ilta piparin toivossa, mutta Siru oli tiukkana ja lähti kotiin. Ilmaset juomat maistu, mutta me jäätiin ilman.
- vastaava_vastaaja
Pumpsilla on ny oiken JÄTTEPUMPSIT. Mut emmä kerro et missä se asu kun sä vaan tulisit tänne norkoon pilluu. Mä ja mun kaverit pannaan sitä joka päivä eikä me sua tänne kaivata.
Sitäpaitti kysyttin Pumpsilta eikä sekän haluu anta sulle pillua.
- Sirukortsu
Kuivalainen Liimatainen Kettunen mitä näitä nyt kiertopalkinnon nimiä onkaan. Yrittää vissiin nyt saada rahoittajaa jostain lähikyliltä kun ei omalta enää heru. Tympeä tyrkky.
- Missäneiti
Teidän - parahin "mua kiinnostaa" - tulisi pyytää palvelukotinne johtajalta audienssia. Laatinette tapaamiselle asialistan, jossa käsitellään eurokaapelin irroittamista ja hävittämistä laitoksenne tietokoneesta, sekä lääkityksenne saattamista hyväksyttävälle tasolle.
Menettelemällä näin, paranisi maailma niin teidän, kuin traagista sairaskertomustanne seuraavien kansalaistenkin kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849