Englannissa oikeudessa nyt yritetään selvittää joukkoraiskaajien ikää, että olivatko aikuisia vai lapsia tekohetkellä? Syytteessä olevat ovat turvapaikanhakijoita. Onko nämä edes oikein ihmisiä?
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3327975/Case-against-Syrian-refugees-accused-gang-raping-teenage-girl-descends-chaos-argue-wail-dock.html
Mä en vain millään suostu ymmärtämään tuollaista tekoa, en mitään jengipanoa edes vapaaehtoisesti siihen suostuvan naisen kanssa saati raiskausta. Oksettaa ajatuskin.
Enkä nyt tällä tarkoita, että kaikki turvapaikanhakijat olisivat tuollaisia, vähän noita sikoja kait on, mutta muutamakin on liikaa.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3327975/Case-against-Syrian-refugees-accused-gang-raping-teenage-girl-descends-chaos-argue-wail-dock.html
Mä en vain millään suostu ymmärtämään tuollaista tekoa, en mitään jengipanoa edes vapaaehtoisesti siihen suostuvan naisen kanssa saati raiskausta. Oksettaa ajatuskin.
Enkä nyt tällä tarkoita, että kaikki turvapaikanhakijat olisivat tuollaisia, vähän noita sikoja kait on, mutta muutamakin on liikaa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyseessä on puhdas terrori. Tekevät sitä ihan ideologiasyistä. Parempi olla ainakin neljä, niin ovat uskontonsa silmissä puhtaita. Todistavat naisen kevytkenkäisyyden. Tätä ei oikeuslaitos tajua, mietitään että ehkä niillä traumoja jne plää plää plää.
CNN:llä puhuttiin tänään jostain uusvanhasta huumeesta, jota ehkä käytetään, kun pitää saada ihmiset tekemään esim. terroritekoja kylmän rauhallisesti.
Yksi niistä syyrialaisista on oikeasti kappas vaan egyptiläinen.
Kohta jokainen Eurooppaan tullut arabi on syyrialainen.
Merkelille kiitos Suur-Syyrian luomisesta! ;-)
Kun kristitty raiskataan islamistien toimesta kymmenen kertaa, tulee hänestäkin allahin palvoja, eli joukkoraiskauksella nainen on käännytetty hetkessä!
Varsinkin jos nainen on siitetty!
Teemu Selänne herätti paljon huomiota kertomalla blogissaan, että hänen ystävänsä alaikäinen tytär oli joutunut turvapaikanhakijoiden joukkoraiskaamaksi.
Ylen keräämien tietojen perusteella poliisin rikosilmoitusjärjestelmään on kirjattu kaksi joukkoraiskausta, joita epäillään turvapaikanhakijoiden tekemiksi. Toinen on ollut Helsingissä ja toinen muualla pääkaupunkiseudulla.
Helsingin rautatieasemalla epäillyksi tapahtuneen teon uhri on Ilta-Sanomien tietojen mukaan täysi-ikäinen. Ylen tietojen mukaan toisessakaan tapauksessa ei ole alaikäistä uhria.
Ellei Selänteen mainitsema teko ole tapahtunut ennen syyskuuta 2015, se ei vaikuta olevan ainakaan poliisin tietoon tullut joukkoraiskaus. Tai sitten tekijät eivät ole varmuudella turvapaikanhakijoita tai uhri alaikäinen.
Ei toki voida poissulkea, etteikö Selänteen ystävän lapseen ole kohdistunut jotain seksuaalirikosta.
Syytös: Poliisi pimittää ja vähättelee
Hämeen poliisi kertoo olevansa yhteydessä villeihin somekirjoittajiin aina, jos saa heitä selville.
– Kyllä on jouduttu puuttumaan somekeskusteluihin ja jopa tiedottamaan. Seuraamme niitä tiiviisti. Huhut vain tuppaavat vahvistumaan ihmisten mielissä, harmittelee Martti Hirvonen, rikosylikomisario Hämeen poliisilaitoksesta.
Poliisia on syytetty tapausten pimittämisestä, varsinkin jos tilastot ovat liian "kauniit".
– Uskottavuuttamme on kyseenalaistettu, kertooko poliisi kaiken, mitä on tapahtunut, vähättelemmekö asioita, Arto Karnaranta Oulun poliisista kertoo.
Jaa, kirjoittiko se teemu, että tämä tapahtui suomessa.
"Huom., Suomen Kuvalehden 19.1. mukaan “Tilastokeskuksen tuoreiden tietojen mukaan vuoden 2015 kolmen viimeisen kuukauden aikana poliisin tietoon tuli 128 seksuaalista ahdistelua. Vastaavana aikana vuotta aiemmin poliisille ilmoitettiin 49 tapausta. Määrä on kasvanut 2,5-kertaisesti.”
Mitä me tehdään, että päästään noista haitta-aineksista eroon?! Ja kohta alkanee uusi maahan tunkeutuminen.