Onko kukaan muu nähnyt unta Jeesuksesta

unessanähnyt

ja jos olet niin millaista se oli?

4

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsirpptsarpp

      En oo nähnyt, ainakaan en muista nähneeni. Alitajuntani ei ihan kuin uskalla näyttää minulle Jeesus-unta. Miten te muut?

    • Eikös se (melkein neitsyt)maria nähnyt unta jullesta ja kosahti paksuksi?

      Jos näkee unta jessestä ja tuleekin neitseellisesti ilmavaivaiseksi, niin onko se kurakikkare sitten uusi jeesus, joka pönttöön muljahtaa?

      Jos on, niin kannattaa vetää vessa heti, sillä mr hankeyn kaltainen jeesus olisi liikaa jopa vaippamainokselle.

    • gooddream

      Mä näin että se avasi hesan edustan meren ja sanoi pakolaisille:Menkää ja täyttäkää afrikan maat ja jääkää sinne kuten herra on teille sanonut,ettekä saa olla katkeria sillä teillä on oikeus valittaa vasta kun olette kotimaassanne.Musta tää oli tosi hyvä ja rauhallinen uni.lisää tällästä toivoo jeesusfani tämän unen jälkeen heti.

    • isämme

      Jeesus kyllä voi ilmestyäkin ihmiselle mutta silloin on pyhä ilmapiiri . Voi tulla myös ilo. Ihminen yleensä kulkee väärään suuntaan tai pakenee jotain kun on tullut loukatuksi . Jeesus on siellä . Roomalaiskirjeet raamatun uudessa testamentissa . Jeesus on pelastaja syntiselle joten huuda avuksi Jeesuksen nimeä . Myös risti auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45291
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      179
      10827
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3190
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1525
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe