No ei ole lehdistö vielä missään julkaissut kuvia lumessa iloisesti kirmailevista pakolaisista ?
Talvi tuli mamuille
43634346
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lumisandaalit ovat vielä SPR:n alihankkijalta toimittamatta.
Alihankkija oletti, että lasten yleisin sandaalin koko on alle 37 mutta tarvitsevatkin kokoa 42-43.
Viekää ja kerätkää niille noita " Reino " tohveleita. Että silleen.
Jotain videoklippejä ollut,missä lumisota käynnistyi heti ensilumen tullen,ja vähän
Vanhenmatkin pakolaiset innostuivat sodasta,sotiminen on niin verissä.
/// MAKSUTON SIIRTOLAISKRIISI-KIRJA, LATAA
http://www.suomenperusta.fi/wp-content/uploads/2015/11/Siirtolaiskriisi-puheenvuoroja-muuttoliikkeen-syistä-ja-seurauksista-pdf.pdf
/// KUUNTELE VIDEOT
Valt kand. SIMON ELO, dosentti, yliopistolehtori ARTO LUUKKANEN, fil. maisteri SIMO GRÖNROOS
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/ht4ve19e
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/2umm7goq
/// LUE TILAISUUDESTA
https://www.suomenuutiset.fi/aarimaisen-synkka-arvio-kaikki-leikkaukset-turhia-jos-turvapaikkakriisia-ei-hoideta/
https://www.suomenuutiset.fi/kirjajulkistuksessa-keinoja-turvapaikkakriisiin-ja-sapiskaa-kansalaisia-kasvattavalle-medialle/
Suomen Perusta -ajatuspajan aamuseminaarissa julkistettiin tänään siirtolaiskriisiin pureutuva pamfletti. Dosentti Arto Luukkanen, ajatuspajan toiminnanjohtaja Simo Grönroos ja kansanedustaja Simon Elo kävivät kirjan teemoja läpi Ostrobotnian kokoustilassa Helsingissä.
Ajatuspaja Suomen Perustan toiminnanjohtaja Simo Grönroos arvioi tänään Siirtolaiskriisi-kirjan julkistustilaisuudessa, että mikäli maahanmuuttoasioita ei saada kuntoon, maan budjetin tasapainotusyritykset ovat turhia. – Maan hallitus yrittää tasapainottaa budjettia ja vähentää kuluja. Tämä on aivan turhaa, jos tulijamäärät pysyvät tällaisina ja maahanmuuttoasioita ei saada kuntoon. Humanitaarinen maahanmuutto maksaa Suomen julkiselle taloudelle niin paljon, Grönroos kertoi tilaisuudessa.
//////////////////////////////////////////
MAAHANMUUTTO TUHOAA LUOTTAMUSYHTEISKUNNAN SOSIAALISEN PÄÄOMAN JA KANSANKUNNAN KOHEESION, MITÄ MONIETNISEMPI YHTEISKUNTA SITÄ VÄHEMMÄN IHMISET LUOTTAVAT TOISIINSA JA SITÄ VÄHEMMÄN OSALLISTUVAT YHTEISIIN ASIOIHIN. Sosiaalisen pääoman rikkoutuminen ja monikulttuurinen yhteiskunta aiheuttaa lopulta etnisiä konflikteja aivan kuin Palestiinassa tai rotumellakat USA:ssa. Monikulttuurisuus sisältää kaksinaismoraalin, monietniset yhteiskunnat ovat tuhoutumassa, esim. monikulttuurinen Irak, jossa on kurdeja, sunneja ja shiioja. Afrikka on täynnä monikulttuurisuutta, jossa heimot eivät tule toimeen keskenään.
YLE, HESARI JA SPR PYRKIVÄT KASVATTAMAAN SUOMALAISIA MAMUJEN JA MATUJEN HYYSÄREIKSI. HELLA WUOLIJOEN KOMMUNISTIPROPAGANDA JA REPORADION AIKA ON PALANNUT KESÄSTÄ 2015 ALKAEN. Hieno juttu jos tänne tulee ihmisiä elätettäväksi jauhavat SPR, Yle ja Hesari propagandassaan.