Järjestölle ei pidä antaa anteeksi

Se on vain yksi amerikkalainen huijaus ei ihminen.
Järjestö on valehdellut ja edelleen valehtelee minkä ehtii ja sille EI pidä antaa anteeksi.
Sitä pitää karttaa kuin ruttoa.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Entä onko jonojäsenet joutuneet huijatuiksi ?

Äänestä
  • Mitä edempänä jonossa kohti järjestön huippua, sitä tietoisempi järjestön harrastamasta valehtelusta.

    Äänestä

  • "Mitä edempänä jonossa"
    Taidat olla sitten jonotodistaja ja aika pitkällä "huipusta" kun tiedät valehtelusta noin paljon.

    Onko sulla ne ylitsepursuavat todisteet?

    Äänestä

  • mainosvaltuutettu kirjoitti:

    "Mitä edempänä jonossa"
    Taidat olla sitten jonotodistaja ja aika pitkällä "huipusta" kun tiedät valehtelusta noin paljon.

    Onko sulla ne ylitsepursuavat todisteet?

    Ajattelitko ryhtyä haastamaan, löytyykö Vartiotorniseuran valheellisuudesta todisteita? Mieti kaksi kertaa.

    Voit aloittaa tutustumisen vaikkapa siitä, miten tiedottaja Leinonen antaa julkisuuteen ihan erilaista tietoa kuin järjestön sisälle.

    http://johanneksenpoika.fi/dokumentit/veikon_kaksi_erilaista_viestia.html

    Äänestä

  • Ja nyt sitten on kova ja vilpitön harmitus päällä, kun Veikko sinua karttaa?
    Kovasti todistajia haukutaan ja sitten itketään, kun eivät ole enää ystäviä.

    Taitaa olla suunnaton ikävä takaisin aikanaan, niin rakkaaseen järjestöösi, vai olitko niin tyhmä, että huijaamalla olivat sinut sinne saaneet?

    En mitään haasta todisteesihan olivat aivan ylitsepursuavan mainiot.

    Äänestä

"vai olitko niin tyhmä, että huijaamalla olivat sinut sinne saaneet?"

Olin tyhmä, mutta opin kuitenkin seikkailustani paljon. Sinun motiivejasi kirjoitella täällä ihmettelen.

"En mitään haasta todisteesihan olivat aivan ylitsepursuavan mainiot."

Hyvä, että myönnät. Helpommalla pääsetkin noin.

Äänestä

"Olin tyhmä, mutta opin kuitenkin seikkailustani paljon. Sinun motiivejasi kirjoitella täällä ihmettelen."
Hienoa että rehdisti myönnät tyhmyytesi ja sitähän tällä esitteletkin muille, se että ihmettelet ja et ymmärrä johtuu juuri tuosta mitä sanoit itsestäsi.

Äänestä
  • Heh heh. Eikö edes hävetä puolustaa umpikieroa Vartiotorni-bisnestä?

    Äänestä

--- nyt sitten on kova ja vilpitön harmitus päällä, kun Veikko sinua karttaa?

Kovasti todistajia haukutaan ja sitten itketään, kun eivät ole enää ystäviä. -----

aika jakomielistä touhua kun ensin haukkuu ja
sit ihmettelee kun sukulaiset ei haluukaan enää nähdäkään haukkujaa joka sontaa skippaa siskojensa niskaan :D

Äänestä
  • Karttamisen kohteeksi kyllä järjestön ohjeiden mukaan joutuu sellainenkin, joka eroaa järjestöstä sopuisasti ja pyrkii säilyttämään hyvät välit todistajiin, eikä arvostele Vartiotornin oppia. Silti kartetaan.

    Äänestä

  • Jaa niinkö luopio luulee ja näitä luuloja totena haihattelee.
    Tulkintasi heittää hutia aina vaan pahemmin.
    Erotus tuli kun et kulkenut niin kuin olit luvannut ja nyt yrität lukea ohjeita omin päin vaan et oikeassa hengessä.
    Ongelmasi taitaa olla että et ymmärrä kirjoituksia raamatusta etkä vartiotornista ja niitä ominpäin tulkiten haukut tiedottajaa valehtelijaksi.

    Harhoissasi olet niin pirkällä, että uskot ne jo totena, kun muilta luopiolta evätystä nautit.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


järjestöonkuinbaal kirjoitti:

Se on vain yksi amerikkalainen huijaus ei ihminen.
Järjestö on valehdellut ja edelleen valehtelee minkä ehtii ja sille EI pidä antaa anteeksi.
Sitä pitää karttaa kuin ruttoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu