Sipilä kertoo että terroi iskut mahdollisia !!!!

Siis tyyppi joka ne tänne hommas !!!! Vieläkö joku kuuntelee tuon Lesun tarinoita??
23119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Pakko, niin kauan kuin se on pääministeri.

Äänestä
  • Siinä tehtävässä Suomen historian huonoin.

    Äänestä

No ainakin alku huuma haihtunut :D

Äänestä

jos noin vain sen ottaa- toívottavasti pamahtaa kotipihalla.
Hän on vastuussa Suomenmaasta.
Olematon pääministeri ja yhtä olemattomia hänen kaverit-
Oma etu on jokapaikassa mielessä.

Äänestä

Ei pakolaisia kukaan ole hommannut, itse he ovat tulleet. Vaihtoehdot ovat olleet kotimaissaan vähissä kun ovat sisällissotaa käyviä.

Meidän kannattaa valmentaa pakolaisia täällä tarjolla oleviin töihin. Ovat sitten hyödyksi meille. Ja vielä parempi jos voivat uusine kokemuksineen palata rauhan tultua kotimaihinsa.

Äänestä
  • Hahhahahahhahaa.

    Äänestä

  • Eivät ole palanneet aiempien vuosien 35 000 matua lähtömaihinsa vaikka maat olisi turvallisia.

    Tänä vuonna jo tulleet 30 000 ovat tulleet euroopanomistaja- otteella, tänne jäävät.

    Syyriasta vain 3 % tulijoista, osa niistä voitaisiin pakolaisperusteella pitää.

    Äänestä

  • sossunämmä kirjoitti:

    Hahhahahahhahaa.

    Kirjoittele sinä ämmä vaan niitä lapsenhuostaanotto päätöksiä.

    Äänestä

  • Hahahahaa!!! jopas!!! Suomi olisi ihan hyvin voinut laittaa rajansa kiinni eikä Pääministerin olis tarvinnut tänne kaikkia kutsua ,mutta niinpä vaan Merkell sanelee ,,ei olla itsenäisiä enää että ne turhat Itsenäisyys juhlat vois hypätä yli..

    Äänestä

Jospa on kysytty mitäs rakennus materiaalia se tervetuliaistalo on?
Vakuutukset kunnossa?

Äänestä

Mitään emme voi asialle tehdä. Suomen hallitus on tehnyt valintansa ja me odottelemme nyt vain ensimmäistä terrori-iskua mikä sekin tulee vielä tapahtumaan Suomessa ISIS-terroristien ansiosta. Rajat ovat auki ja terroristit ja muut vaaralliset henkilöt voivat aivan huoletta tulla näkymättömän rajan yli.

Äänestä
  • Et sitten seuraa uutisia ollenkaan.
    Suomessa on jo tullut terrori-iskuja, vaikkakin "isänmaallisten maahanmuuttokriitikoiden" tekeminä.

    Äänestä

Kuinkahan moni äänestää Sipilää ensi vaaleissa?

Äänestä

Sipilä nyt on täys aasi, ihme jos joku tota vatuloijaa uskoo.

Äänestä
  • Me tervejärkiset emme halua, mutta suvakit haluavat hinnalla millä hyvänsä mamuja lisää lisää lisää...

    Äänestä

Totta kai on kun on ollut avoimet ovet maahan.Jokaiselta tulijalta otettava sormen jäljet ehdottomasti ja rekisteröidä tulijat.Toki aina ne valehtelevat kaikesta ja ovat siten epäluotettavia mamuja.

Äänestä

Älkää ottako Sipilän sanomisia tosissanne, hänhän vaan tapansa mukaan vatuloi.

Nykymenolla terrori-iskut Suomessa ovat vääjäämätön tosiasia - kysymys on vain ajankohdasta.

Äänestä

Noi Uskovaiset kääntää toisenkin posken vaikka toiseen jo läimäytetty.. Suomi on turhakkeiden johtama sivukylä joka ottaa käskyt muilta.

Äänestä

Uskokaa tai älkää. Tunnen ihmisiä, jotka kehuvat tätä meidän ihanaa ministeriä. Ei ole pakko uskoa.

Äänestä

Sipälä pitäisi haastaa valtakunnan oikeuteen maanpetturuudesta. Petti kaikki suomalaiset haalimalla mamuja Suomeen!

Äänestä

Kolmas stadioniskussa mukana olleista pakolainen (oikeasti isis) joka tullut Kreikan kautta Eurooppaan.

Tarkoitetaankohan tällä sitä Hannoverin juttua jonka merkelin saksa ensin kielsi ja tänään jo myönsi että pommeja oli siellä ja täällä.

https://mobile.twitter.com/RT_com/status/668528890592288769

Samaa sakkia tulvii Suomeen koko ajan.

Äänestä
  • Kommenteista näkee että merkel löytää tämän edestään. Toivon normisaksalaisten todella heräävän.

    Jos merkeliltä menee tuki, ei juoksupoika sipilän tarvitse enää vatuloida ja merkelöidä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


melkoinenlässy kirjoitti:

Siis tyyppi joka ne tänne hommas !!!! Vieläkö joku kuuntelee tuon Lesun tarinoita??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu