mielenkiintoista että

Turkin tv on valmiiksi paikalla kuvaamaan alas ampumisen. Lienevät olleen kyttäämässä kuin sorsametsällä, kunhan tulee lähelle niin ammutaan alas.

Kovin tuo pystysuoraan tulee alas Syyrian puolelle, joten on hyvin todennäköisesti ollutkin syyrian puolella ammuttaessa. BBC:n kuvista näkee että Turkin aluetta oleva "niemeke" tulee Syyria sisään. lienevät siellä kytänneet venäläiskoneita?
http://www.bbc.com/news/live/world-middle-east-34908469
1951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

CIAlla osaamista on, niin kuin 9/11-teatteri. Siellä oli useampia kameroita joka kulmasta.

Äänestä
  • Joo, selkeästi siinä on lähdetty tietoisesti metsälle ja kun ei ole tärpännyt, on pitänyt ampua Syyrian puolella lentävää venäläiskonetta, jotta saadaan filmattua.

    Äänestä

  • NYC:ssä on aina kameroita! Ihmettelen minä kovasti tällaisen ihmettelyä? Jopa Pariisissa Concorden putoamisesta ole filmiä! Olikosekin herrojen salaliittolaisten mielestä järjesteey juttu?

    Äänestä

Maailman vihollisen miehittäjävenäjän koneet saa ampua alas missä vain ja sekös tiltuja harmittaa.

Äänestä

Salaliittoteoreetikot ovat taas aivan täpinöissään.

Äänestä
  • Eihän tuossa ole mitään salaliittoa, on vain erikoista ja ennakkosuunnittelua osoittava seikka, että kamerat ovat valmiiksi paikalla. Sattui vaan niin ikävästi ettei koneita tullutkaan Turkn puolelle, niin täytyi ampua sitte Syyrian ilmatilassa lentävää venäläiskonetta jotta saadaan alasampuminen filmattua.

    Äänestä

Nyt kun jo imeväiselläkin on kamerakännykkä taskussa, niin aivan ällistyttävä juttu tosiaan.

Äänestä
  • Ja lisäki Venäjä ja Turkki täysin taatusti sopivat keskenään, missä alasampuminen tapahtuu ja mihin kellonaikaan, jotta saadaan kamerat aseteltua kohilleen.

    Äänestä


  • OnSeIhmeOnSe kirjoitti:

    Ja lisäki Venäjä ja Turkki täysin taatusti sopivat keskenään, missä alasampuminen tapahtuu ja mihin kellonaikaan, jotta saadaan kamerat aseteltua kohilleen.

    Ja Rommelhan tietää, ettei kyseessä edes ollut Turkin ja Venäjän koneet vaan tapahtuman järkkäsivät CIA ja Mossad!

    Äänestä

Putin trollit tuntuvat heti tietävän kaiken ?

Äänestä
  • Näkeehän selvän lavastuksen samoin kuin 9/11, se ettei Natokiimaisille mene perille ei ole yllätys.

    Äänestä

  • ERommel kirjoitti:

    Näkeehän selvän lavastuksen samoin kuin 9/11, se ettei Natokiimaisille mene perille ei ole yllätys.

    Selitätkö, tarkasti, MITENja MIKSI lavastus on oikein järjestetty, nyt kun on kyseessä kahden eri valtion sotilaskoneista ????!!!! Turkkilaiset ja Venäläiset kenraalit veti yhdessä kännit ja yks sano "Hei ny mä keksi, tehdää hei nii, et teidän Venäläisten koneet ylittää rajan ja me ammutaan se alas. Meil o kameramiehet valmiina kuvaamaan ja sit täst tulee 9/11 kaltainen lavastus" Näinkö menee ja lavastus MITÄ VARTEN ?!

    Äänestä

  • ERommel kirjoitti:

    Näkeehän selvän lavastuksen samoin kuin 9/11, se ettei Natokiimaisille mene perille ei ole yllätys.

    Ja se, että TUOLLAINEN MENEE SINULLA perille EI OLE YLLÄTYS!

    Äänestä

  • RommelPaniikissa kirjoitti:

    Ja se, että TUOLLAINEN MENEE SINULLA perille EI OLE YLLÄTYS!

    Onhan se lavastus tai suunniteltu provokaatio kuinka vain. Ottakaahan nyt huomioon että kaikki osapuolet tiesivät millä asioilla ollaan...terroristijahdissa?
    Miksi siinä toimessa ja tilanteessa on Nato pilotin sormi herkällä kun varmalla tietää millä asialla Venäjän rynnäkkökoneet ovat? Turkki ei yksin uskalla ampua alas Syyrian ilmatilasta konetta, joka kuuluu Venäjälle....muita vaikuttajia täytyy olla mukana?

    Äänestä

"Miksi siinä toimessa ja tilanteessa on Nato pilotin sormi herkällä kun varmalla tietää millä asialla Venäjän rynnäkkökoneet ovat?"

EI TEHTÄVÄ OIKEUTA LENTÄMÄÄN TURKIN ILMATILASSA!

"Turkki ei yksin uskalla ampua alas Syyrian ilmatilasta konetta, joka kuuluu Venäjälle....muita vaikuttajia täytyy olla mukana?"

Todellisuudessa VOI ja USKALTAA! Eikö viisi bvaroitusta ole riittävä määrä? Onko venäläöiset lentäjät kielitaidottomia vai tyhmiä?

Taitavat tämän jälkeen uskoa peremmin?

Äänestä
  • varoitukset täyttä tuubaa, muka 5 minuutin aikana 10 varoitusta? su 24 lentää siinä ajassa sata kilometriä ja kumminkin kone pudotetaan syyrian puolella? Eikös tuosta voi päätellä myös että kone on totellut kehoitksia ja poistunut turkin alueelta ja on ammuttu perään? Itse kyllä uskon ettei se ole edes ollut Turkin puolella missään vaiheessa.

    Äänestä

Ei voi vaan venäläiset pettää aina!

Äänestä

Venäläisen uhoilijan alasampuminen oli vain ajan kysymys.
Varoiteltu on monen valtion toimesta jo useamman kuukauden ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmmmmm...hmmmmm kirjoitti:

Turkin tv on valmiiksi paikalla kuvaamaan alas ampumisen. Lienevät olleen kyttäämässä kuin sorsametsällä, kunhan tulee lähelle niin ammutaan alas.

Kovin tuo pystysuoraan tulee alas Syyrian puolelle, joten on hyvin todennäköisesti ollutkin syyrian puolella ammuttaessa. BBC:n kuvista näkee että Turkin aluetta oleva "niemeke" tulee Syyria sisään. lienevät siellä kytänneet venäläiskoneita?
http://www.bbc.com/news/live/world-middle-east-34908469

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu