Nyt meni hermo lopullisesti.... JOKU SAATANAN PIRJO PÖNNI JOKINEN HAUKKUU SUOMALAIS TYTTÖJÄ RAISKAUKSEN JÄLKEEN PIKKU HUORIKSI YM... KEMPELEELLÄKÖ MAHTAA ASUA, ITSELLÄNI TYTTÄRIÄ JOTEN NYT TULI JUMALAUTA MITTA TÄYTEEN . TURPAAN LIHAVALLE ,RUMALLE SUVAKKI LEHMÄLLE. JOKU RAJA SENTÄÄN. OLISI RIKOSILMOITUKSEN PAIKKA.
TERVEISET KEMPELEELLE, PIRJO PÖNNILLE
PIKKUPIPARI
48295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Soita Suomessa riittää, jos se lehmä katois vain sinne?
onkohan pirjo pönäkällä kissaa, järvenpääläis kissa valehteli törkeästi että murhaajamamu sormi raiskasi sen . mutta kyllähän suomessa näitä huora kissoja riittää....
Kempeleelle siirtyy kunnista kaikki lestat, mm. Oulusta. Vaikka on niitä joka puolella, ne lukevat vanhaa testamenttia kuin Suomen lakia v. 2015.
Nainen on siellä huora ja ne uskoo täysin.
ei näytä alistuneelta, pönäkkä, punainen nassu on niin ylimielisen näköinen, ja pakkelissa löytyy ... HYI VITTU....
Onko se demari? Vai onko SPR:n suvakkeja? Varmaan joku paikallinen "Hilima" tai niin kuin Pekassa ja Pätkässä se Justiina, aina sanomassa vaikka välillä asia menee pieleen?
Pönnillä joku ompelimo KOTKASSA. ei siis kempeleellä. Ei varmaan enään ole asiakkaita tollasella rikollisella.
Suvakkihyyskien pohjasakkaa.
Täysin paska ämmä.
Kyllä sen bisnekset kärsivät noin tyhmistä lausunnoista.
Pirjo kohta ihmettelet kun kaikki tuttavat karttavat sinua. Ehkä kärsit yksinäisyydestä. Matupoika ehkä lohduttaa...Että joku kehtaa olla näin röykeä!
Nyt tekemään tutkintapyyntö, moinen nainen pitää saada vastuuseen sanoistaan!
Tapanilan uhria herjattiin törkeästi somessa, ja sen annettiin tapahtua ilman syytteitä, kun asialla olivat ruskeaihoiset suomalaiset. Nyt riittää uhrien nöyryyttäminen!
Olen samaa mieltä. Vanhemmat tehkää siitä tutkintapyyntö, en tiedä miten se tehdään. Rikosilmoitus tehdään poliisiasemalla lomakepohjalle, ihan kuin monistepaperi.
Suvakilla oli siis "pahat" mielessä. Ex-kansanedustajat Iivari ja Lauslahti vetävät suurta pisnisjuttua Espoon lauslahdessa. Jos niistä piireistä kuuluu vastaavaa, nämä tädit freimille.
Voi tuollaista ihmistä olla olemassa ? Uhri on 14-vuotias tyttö, haloo !
Kyllä voi! Nimittäen suomalainen nainen, paholainen. Sai pikkurillin yhteiskunnassa, vei koko käden. Ylimielisiä ämmiä kaikki!
Mitä muuta noin ylimielisen näköiseltä ämmältä voisi odottaa,v.....u kun ottaa pannuun ja yleensä koko SSS paskasakki
Eikös se Valjakkala ole taas karkuteillä. Olis muutama tehtävä sille.
Ei silläkään ole kuitenkaan varmaan enää mitään väliä mitä tekee kun on maine kerran menny. Jokusen mamun vois hoidella ja samalla muutaman hyysäripaskiaisien.
Odota ny jos se kävi ensin ruotsis hoitelemaan ne kadonneet mamut ja tulee sit tänne pistään asiat kuntoon.juhaa odotellessa
Tämä lehmä loukkaa rikoksenuhriksi joutuneen kunniaa, mitä tökeimmällä ja alhaisimmalla tavalla. Voisiko joku tehdä rikosilmoituksen poliisille asiaa koskien.
Olen tyrmistynyt naisen kommenteista uhria kohtaan. Itse kirjoittelen joskus alatyyliin, mutta tuollaisiin törkeyksiin en ole koskaan pystynyt, vaikka paljoon pystynkin.
Hienosti sanottu.
Niin on, en osannut itse esittää asiaa noin. Omat läheiset eivät huolestusta tätä naista.
Joo, näin tekee. Tutkintapyyntö tästä, ehdottomasti. Tällaiselle ei riitä, että raskauksen uhrin elämä on vakavasti pilalla. Tällainen sankari haluaa mennä vielä "hyppimään" uhrin päällä.
http://mvlehti.net/2015/11/24/valtamedia-on-yhta-syyllinen-14-vuotiaan-raiskaukseen-kuin-paattajat-ja-viranomaisetkin/
Valtamediaa ei voi luottaa. Spr tiedoitustolaisuudessa on puhuttu maahanmuuttajien väkivaltaisuuksista ja raiskauksista. Mutta ne on sivutettu. Nythän niitä tapahtuu... HALOO SPR HERÄTYS!
mv-lehti sen sijaan on kokonaan syyntakeeton
mitenköhän MV-lehti liittyy tämän pönni-pahkasian kirjoittamiin törky juttuihin, muutenkuin julkaisemalla ne rasmuspalstalla olleet sonnat.
Kansan vihan patoaminen on johtanut hirvittäviin seuraamuksiin.
Mustilaisten työttömyysaste 98%.
2% on saatu työllistettyä puoliväkisin esim päiväkodeissa, on mustilaisnaisia jotka saattavat parhaimmillaan tulla 2 kertaa viikossa muutamaksi tunniksi työpakalle.
Sen sijaan palkanostossa he ovat kyllä aktiivisesti mukana.
Lopputiliä heille ei voi antaa, koska poliitikoille ja viranomaisille on äärimmäisen tärkeä osoittaa rahvaalle että myös mustilaiset ovat työ aktiivisesti elämässä mukana.
Heistä vain 98% on koko työikänsä eläkkeellä, joka aktiivisesti salataan.
Saksassa juutalaiset häpäisivät ja nöyryyttivät 1910 luvun alkuaikoina saksankansaa perusteellisesti.
Juutalaisen tavan, jossa hyvää kauppaa tehtiin vain toisen juutalaisen kanssa ja näin saksan teollisuus ajautui vähitellen juutalaisten omistukseen ja käsiin.
Juutalaiset, omasta mielestään valittu kansa olivat ylen tyytyväisiä saksalaisten orjuuttamiseen ja hyvinvointiinsa.
Juutalaisten vaikuttamissa historian kirjoissa kerrottaan äärimmäisen pahasta A. Hitleristä.
Karu totuus oli kuitenkin toinen, Aatu vain apureineen vain kanavoi kansan raivoisan vihan juutalaisten niskaan ja tästä on tunnetut seuraukset kaasukammioineen.
Myös meillä valtaapitävät yrittävät padota kansan mielipiteitä, epäoikeidenmukaiseksi kokemiaan toimiaan kohtaan.
Kielletään ihmisiltä mielipiteet ja sananvapaus.
On määritelty suuri määrä sanoja joita ei saa käyttää.
Selväähän on, että paska duunia tekevä kansa jonka selkänahasta revitään siivestävän roskaväen leipä on huolissaan tästä uudesta loiseläjäporukasta, jota maahan lappaa.
Taas kansalle valtaapitävien toimesta kerrotaan sieltä tulevan työ väkeä, mutta ei mainita että heidän todellinen työllisyys % tulee olemaa muunkin tumman väestön kanssa samaa luokkaa.
Lisäksi heidän läpeensä mätä ja rasistinen uskontonsa tulee myöhemmin aiheuttamaan suuresti murhetta, joka on nyt jo nähtävissä heidän Isis -unelma maassaan.
Heidän tappamansa kristityt eivät ole heistä ihmisiä, ja näitä tulee jatkossakin teloittaa.
Demokratia kuuluu heillä kirosanoihin.
Heidän jo aikaan saannoksiaan ovat hankaluudet lentomatkustuksessa, mielettömät kustannukset terrorin valvonnasta poliiseilla.
-------------------
Tuo kommentti oli hyvä, sen voisi laittaa hallituskejtuun.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13963686/sipilan-syyta#comment-81841151
Pirjp Pönni eduskuntaan! Tie vihreiden puheenjohtajaksi on valmiiksi viitoitettu. Vain vasemmistoliitto voi kilpailla hänestä.
Sotavaimoksi Syyriaan. Saa lähteä heti, jos haluaa.
TOMMOSTA LEHMÄÄ EDES LERPPAMULKKU MUSLIMI HUOLI KUN KAMELIN PERSEEN PESIJÄKSI.
kulla mina nussi pirjo jo eile, pirjo maksa iso raha kun hanta nussi, pirjo inho nuori tytto, pirjolla lortta reikä ,siksi inhota kaikki nuori tytto,
Aikuisen ihmisen kannattaisi hieman miettiä mitä suoltaa julkisuuteen,osaako edes tyhmä hävetä kirjoituksiaan.Tyhmyys on maassamme loppumaton luonnonvara.Uhri jo kärsinyt tarpeeksi,että vielä syyllistetään niin se on liikaa!
PÖNTINEN TAITAA HUUDELLA NYT TÄÄLLÄ.
"Kaikki 3 ottakaa hattunne ja häipykää te oletta häpiä ja kaaos maalle!"
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13963686/sipilan-syyta#comment-81841225
Pönnin kannattais nyt kyllä olla ihan hissukseen pidempikin aika, ihmisten viha lasten henkisestä pahoinpitelystä on pitkä ja kiivas. Juttunsa kyllä niin karmeaa , että ei kyllä ihan täydessä järjessä. Lukekaa kaikki ja oksentakaa..... mitä kaikkea ihminen onkaan valmis tekemään saadakseen muslimeja Suomeen, pelottavaa......
Vai tarkoittiko kirjoittaja kenties hallituksen kolmikkoa. ?? Ei suvakkihyysäri pönttinne näille palstoille uskalla tulla..
Olemme työpaikalla sopineet että vuoroin ,joka päivä muistetaan PIRJO PÖNNI JOKISTA , kirjoitetaan muistutus, että ei vaan pääse keneltäkään unohtumaa mikä hirviö naiseksi ja vielä äidiksi tämä ihminen on.
No kun on kaikki ruokainen kaikki matut käy ja sit puolustaa raiskaajia. Sairasta, mutta eiks se olekin sairas!
Hyvä idea, täytyy toteuttaa työpaikalla. Rasti aina seinäalmanakkaan ,hyvinä päivinä vaikka useampi, kun on muistutus tästä pahasta ihmisestä tehty. Tietääpä pirjo että varsinkaan me äidit EMME UNOHDA.
Kivittäkää pönni... sehän on monen naisen kohtalo kulttuurissa jonka tuo kuvottava nauta tänne väkisin haluaa.....
Niin nehän kivittävät ja pistävät tukan tuleen. Järkyttävää ! Suvakit ovat kaikki ruokaisia, et kaikki vaan tänne. Samalla tukevat tälläistä kulttuuria. Niin että puheet olivat aika törkeitä siltä Pirjolta
pönnillä ei päässä paljon poltettavaa... nahka paistaa , pää muutenkin hänellä näköjään kipeä, mikäköhän luulee olevansa, itselleen vaarallista käytöstä.
Pirjo on läskipaskamaha. Mitenköhän piken ompelubisnes pyörii?. Ompele isoimmalla koneella ittees päähän.
tuskin pönnin elämä enää sujuu entisen lailla. on kuulemma tutkinta pyyntöjäkin tehty poliisille, saa nähdä mitä poikii. toivottavasti saa mitä ansaitsee, olisi myös hyvä opetus muille rikollissuvakeille mitä saa ja mitä ei, julkisesti suustaan päästellä.
Kempeleen raiskaus viranomaisten yhteistyötä: 1)Koulu pakotti oppilaat vokkinn. 2) Lapset jätettiin vokkilaisten kanssa yksin. 3) Vokkilainen raiskasi lapsen tilaisuuden saatuaan
OPETTAJAT TARJOILIVAT TYTÖN HOPEALAUTASELLA AFGANISTANILAISELLE PEDOFIILIRAISKAAJALLE:
Aluksi muistutan, että koulussa lapsille on pidetty aivopesuun tähtääviä tunteja, joissa maahanmuutto on esitetty valheellisella tavalla ja maahanmuuttajamiehet valkopesty enkelimiehiksi, joihin lapset voivat luottaa.. Samalla on esitetty lapsille realistien olevankin rasisteja..Mihin se sitten johtikaan:
Tämä tapahtumankulku on totta:
1) Todella, Kempeleen koulutoimi oli tuonut matumiehiä tutustumaan koulun ala- ja yläasteen oppilaisiin kouluun!
2) Myöhemmin vok:kiin pelaamaan aikuisten matumiesten kanssa "palloa"
Vilmassa oli uhattu lastensuojeluilmoituksella vanhempia, jos lapsi jää pois matutuksesta, aivopesusta.
3) Opettajat lähtivät kotiin ja jättivät 9-14 vuotiaat lapset aikuisten matumiesten kanssa vok:kiin yksinään.
4 MATUMIES RAISKASI SUOMALAISEN LAPSEN.
5) Sosiaalisessa mediaasa ihmiset tiesivät ja keskustelivat asiasta.
6) Poliisi valehteli asiasta toimittajan kysyessä asiaa.
7) Kun asia oli jo yleisessä tiedossa, poliisilla paine kasvoi ja raiskaus vihdoin myönnettiin. Asiaan saattoi vaikuttaa Sipilän saama yksityinen puhelu.
8) "Suvaitsevaistona" itseän pitävät aikuiset naiset hyökkäsivät rajusti uhrin kimppuun ja tuomitsivat raiskatun tytön natsihuoraksi ja raiskausta "oikeiston salaliitoksi".
Kempelee koulutoimi, nytesiin ja kertomaan kenen idea oli ja kuka vastaa?
Kyseessähän on selkeä tietoinen lapsien toimittaminen tiedetyille riskiryhmille ilman aikuista turvaa/valvontaa. Todella mielisairaita ihmisiä opettajina.
-Täysin kykenemättömiä tehtäviinsä, elävät utopiassaan ja antavat naiiviudesaan lapsemme raiskaajille, voi zeesus!
VAUVA PYRKII ESTÄMÄÄN KESKUSTELUN SAA JAKAA JA PASTETKAA, LAITTAKAA FB, KOSKA POISTETAAN, KESKUSTELU PYRITÄÄN ESTÄMÄÄN.
KETJU POISTETTIIN, MIKÄ TODISTIKIN VÄITTEENI OIKEIKSI.
-"Virallinen totuus" on olemassa, kansa sensuroidaan!
GOOGLATKAA ASIASANOILLA!
PS Suvakeille, käytön korttinne, eli "lääkkeesi, rasisti, kirjoitusvirhe ja natsi", koittakaapa osallistua keskusteluun jos on jotain oikeaa sanottavaa.
Tässä epäilijöille lisätietoja:
Oppilaan äiti kempeleestä
25.11.2015 7:19
Kaksi yläastetta. 10 tai 12 kasiluokkaa. Kirkonkylän koulun opettajat järjestivät viime viikolla nämä turvapaikanhakijat pelaamaan futsalia koululle keskellä päivää ja kiertelemään käytävillä ja tutustumaan yläasteikäisiin. Lisäksi he turvapaikan työntekijöiden kanssa ovat sopineet, että nuoret voivat mennä vapaa-ajallaan seurustelemaan ja pelailemaan vaikka jalkapalloa pihalle turvapaikan hakijoiden kanssa. Isompaa yhteistyötä on luvassa.....
Ei tunnu olevan järkeä oppilaitoksen toiminnassa....
Eikä tietämystä näitten maahanmuuttajien tavoista.
Miten suojelet lastasi, kun koulu työntää nuoret suden suuhun!!!!!!
Todella vastuutonta touhua!!!!!
Ottakaa vastuu seurauksista!!!!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13962886/onko-raiskattu-14-vuotias-sipila...
http://imgur.com/9YY81Xq
Kempeleen koulun Wilma viesti oppilaiden vanhemmille
24.11.2015
Tämmönen viesti oli tullu 9v lapsen vanhemmalle koulun wilmassa!!!!!!
Kempeleeseen on avattu alaikäisten turvapaikanhakijoiden yksikkö ja oppilaiden keskuudessa on ollut kiinnostusta vierailla yksikössä. Olimme perjantaina yhteydessä yksikön ohjaajan kanssa ja he eivät halua rajoittaa paikallisten nuorten yhteydenottoja. Mahdollisille käynneille on kuitenkin kaksi sääntöä: ennen asuntoloihin menoa pitää käydä päätalossa ilmoittautumassa ohjaajalle ja kello 20 jälkeen talo on rauhoitettu vain omalle väelle. Mahdollista on myös pyytää nuoria esimerkiksi pelaamaan jalkapalloa tms. talon ulkopuolelle. Tämä on siis vapaa-ajalla tapahtuvaa yhteistyötä, jossa koulu ei ole millään tavalla mukana. Tarkoituksenamme on aloittaa yhteistyö myös koulun puitteissa, mutta tämän yhteistyön suunnittelu alkaa vasta ensi viikolla. Koulun puolesta tehtävä yhteistyö tapahtuu kouluaikana.
Jos teillä on jotain kysyttävää Kempeleen yksikön vastaavan, Timo Järvisen puhelinnumero on 050 312 7174 ja ohjaajat vastaavat numeroissa 050 312 7177 sekä 050 312 7176.
KOPIOITU PUSKARADIO KEMPELE RYHMÄSTÄ!
https://www.facebook.com/groups/954626384594184/permalink/972035186186637/
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/1224...
Onko tää joku Pönnin ystävistä?
http://www.metropoli.net/wp-content/uploads/2015/03/stubb-räsänen.jpg
Kempeleessä näkyi rumia lihavia partalapsia mölisemässä megafoniin jotain typerää maahanmuuttovastaista mökellystä.
on kyllä tavatonta tuollainen kirjoittelu
pönnillä tavattomat ajat, haukuttavaa riittää , raiskauksia lettumunamuslimit senverran ahkerasti toteuttaa, odottakoon kun tämä kaaos tästä oikein käsiin räjähtää... kannattaisi miettiä kenen puolella seisot.
MITÄS RASMUS NAUDAT SANOO NYT,,,, raiskauksia liukuhihnalta,kissan rääkkäystä, ,pahoinpitelyitä ym. törkyä,,,,MITÄ HÄH...MITÄS SANOT PAHKASIKA PÖNNI, taitaa muuten pelottaa ihmisten viha kun täältäkin niin monta hyvää kommenttia rikollis pönnille poistettu.
Pönnille turpaan!